Chorzowski Pakiet Antykryzysowy

Chorzowski Pakiet Antykryzysowy

4 kwietnia 2020 Wyłączono przez redakcja

Zwolnienia z czynszu, ulgi w opłatach i podatkach, wyłączenie parkomatów – to tylko kilka z punktów Chorzowskiego Pakietu Antykryzysowego. Urząd Miasta w Chorzowie konsekwentnie wraz z rosnącym kryzysem związanym z pandemią koronawirusa, podejmuje kolejne działania mające wspomóc biznes i mieszkańców. Propozycja to tak naprawdę dwa zbiory udogodnień dedykowane przedsiębiorcom i mieszkańcom.
Najbardziej potrzebujący mieszkańcy mogą ubiegać się o obniżkę czynszu w lokalach miejskich o połowę na okres kolejnych 12 miesięcy. Zarówno mieszkańcom jak i przedsiębiorcom Urząd Miasta będzie mógł prolongować opłaty za użytkowanie wieczyste. Chorzowski biznes – po złożeniu wniosku – może liczyć na odroczenie terminu płatności za wodę lub w najgorszych przypadkach nawet na zwolnienie z opłat abonamentowych.

Szczegóły dostępne są pod adresem www.pakiet.chorzow.eu

To oczywiście nie jedyne działania Urzędu Miasta. Na bieżąco realizowane są też prośby mieszkańców – dezynfekcja przystanków komunikacji publicznej czy wyłączenie przycisków przy przejściach dla pieszych. Od 17 marca działa w mieście infolinia dla seniorów, dzięki której starsi mieszkańcy mogą zrobić zakupy bez wychodzenia z domu. Ponadto wraz z Centrum Integracji Międzypokoleniowej prowadzona jest zbiórka środków higienicznych, a także pieniędzy na Zespół Szpitali Miejskich.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest