Śląski dziękuje służbie zdrowia!

Śląski dziękuje służbie zdrowia!

8 kwietnia 2020 Wyłączono przez redakcja

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji Stadion Śląski rozświetlił się na niebiesko, aby podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom oraz osobom pracującym w służbie zdrowia.

            Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony w 1948 roku przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) w celu upamiętnienie jej powstania. Ma to być jednak również okazja do zwrócenia uwagi
na najistotniejsze problemy zdrowotne ludzi oraz na przeszkody, z jakimi na co dzień mierzy się służba zdrowia. Hasłem przewodnim akcji na rok 2020 jest „Wsparcie pielęgniarek oraz położnych”. Tegoroczny Dzień Zdrowia ma jednak wymiar szczególny – to w trakcie pandemii koronawirusa szczególnie powinniśmy pamiętać o tym, jak ważne jest nasze zdrowie oraz cały personel medyczny, który o nie dba.

Chcąc podziękować wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym, ale też  technikom medycznym, laborantom oraz salowym, Stadion Śląski podświetli się na niebiesko – kolor będący charakterystycznym dla wielu organizacji zdrowotnych, w tym również dla WHO – mówi Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego. – Chcemy w ten sposób wyrazić swoje podziękowanie dla wszystkich tych, którzy dbają o nasze zdrowie, a obecnie robią to w sytuacji bardzo wyjątkowej. Pamiętajmy, że każdy z nas może podziękować – stosując się do zasad, których należy teraz przestrzegać – dodaje.

Stadion Śląski nierzadko bierze udział w licznych akcjach, które mają nagłośnić szczególnie ważne problemy. Legendarny „Kocioł Czarownic” zaledwie kilka dni temu przyłączył się do inicjatywy Polska na Niebiesko, która ma na celu zwiększyć świadomość społeczną nt. autyzmu. Wcześniej obiekt wyłączył swoje oświetlenie, aby zaakcentować znaczenie Godziny dla Ziemi, a jesienią ubiegłego roku świecił się na zielono z okazji Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest