18 maja otworzą się chorzowskie żłobki i przedszkola

18 maja otworzą się chorzowskie żłobki i przedszkola

16 maja 2020 Wyłączono przez redakcja

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 18 maja otwarte zostaną chorzowskie przedszkola i żłobki. Po wdrożeniu wielu procedur, uzgodnieniach z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego i stacją sanepidu, dzieci będą mogły wrócić do placówek, ale w ograniczonej liczbie.

Miasto Chorzów zapewniło niezbędne środki higieny osobistej – przyłbice, maseczki i płyny. W placówkach utworzono specjalne miejsca izolacji. Pomimo tego swoje dzieci do przedszkoli ma zamiar wysłać w poniedziałek zaledwie ok. 20 % rodziców. Tak wynika z wywiadów przeprowadzanych z rodzicami chorzowskim przedszkolaków.

Żłobki – zarówno miejski jak i te niepubliczne – z powodu wymogów sanitarnych musiały ograniczyć liczbę miejsc. W poniedziałek 18 maja do dyspozycji będzie 390 z 666 miejsc w żłobkach. Jednak i tutaj rodzice mają obawy o bezpieczeństwo dzieci, a miejsca w niektórych placówkach pozostaną puste.

– Wielką uwagę przyłożyliśmy do kwestii zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i pracownikom. Dużą rolę mają tutaj jednak do odegrania rodzice i opiekunowie. Jeśli dziecko ma jakiekolwiek objawy chorobowe, nie posyłamy go do przedszkola lub żłobka. Podobnie jeśli w domu dziecka ktoś jest chory lub przebywa na kwarantannie. Liczymy na rozsądek i ostrożność – apeluje Wiesław Ciężkowski, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest