460 rowerów znów na ulicach Chorzowa… and it’s beautiful

460 rowerów znów na ulicach Chorzowa… and it’s beautiful

7 maja 2020 Wyłączono przez redakcja

W sobotę 9 maja rusza kolejny sezon chorzowskich rowerów miejskich „KajTeroz”. W 46 stacjach ulokowanych w każdej części miasta wypożyczyć będzie można 460 rowerów.

– Podobnie jak inne miasta zdecydowaliśmy się otworzyć sezon rowerowy mimo pandemii, bo rower może być skutecznym i bezpiecznym środkiem transportu. Dzięki niemu ograniczamy kontakt, który występuje podczas jazdy tramwajami bądź autobusami z innymi pasażerami – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa i dodaje – Firma Nextbike zobowiązała się dezynfekować rowery co najmniej 2 razy dziennie, ale pamiętajmy też o własnych rękawiczkach.

W trakcie wizyt na stacjach, podczas relokacji i serwisowania rowerów, Nextbike będzie dezynfekował rączki, manetki, linki z kodem szyfrowym oraz siodełka. Dezynfekowane będą także komputery terminali jako elementy, które mogą być dotykane przez część użytkowników.

Urząd Miasta apeluje jednak o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Podczas jazdy rowerem należy zakrywać usta i nos, dobrze jest też korzystać z własnych rękawiczek. Warto mieć również pod ręką płyn, dzięki któremu będzie można dodatkowo zdezynfekować kierownicę.

Sezon „KajTeroz” planowo ma trwać do końca listopada. Tegoroczną edycję promuje grafika z napisem, że w Chorzowie rowerzyści „cisną na KajTeroz”. Nawiązuje ona do podbijającego ostatnio sieć hasła „In Poland we don’t say… and it’s beautiful”.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest