Stadion Śląski – Dzień Dziecka online.

Stadion Śląski – Dzień Dziecka online.

31 maja 2020 Wyłączono przez redakcja

Wirtualne wycieczki, a na finał Viki Gabor! W tym roku święto naszych milusińskich będziemy obchodzić trochę nietypowo z uwagi na pandemię koronawirusa. Za to tego właśnie dnia, w jednej chwili najmłodsi przeniosą się w kilka miejsc jednocześnie!

Wszystko za sprawą wspólnego projektu Parku Śląskiego, Stadionu Śląskiego, Śląskiego ZOO oraz Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularnego skansenu. Patronat nad tym wspólnym projektem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

1 czerwca zapraszamy wszystkich przed komputery lub bierzemy tablety w dłonie, przełączamy się na nasze kanały społecznościowe, po czym ruszamy w wielką podróż pełną przygód i niespodzianek. A na koniec szalejemy na koncertach zespołu 4Dreamers i zjawiskowej Viki Gabor. Plan na ten wyjątkowy w roku dzień jest następujący: zaczynamy punktualnie od godziny 13:00, wtedy oficjalnych fanpage’ach organizatorów na portalu Facebook pojawią wszystkie atrakcje.

Zwiedzanie z Wiewiórką

Przewodnikiem po ciekawostkach związanych z Parkiem Śląskim, będzie maskotka Parku -Wiewiórka Basia. Podczas wirtualnej podróży zobaczymy starą, bo liczącą sobie 150 lat wiejską szkołę i przekonamy się, czym różni się od ona od szkół współczesnych. Kolejnym punktem będzie zwiedzanie zakamarków Stadionu Śląskiego. Zaglądniemy do szatni, w której przebierała się nasza reprezentacja w piłce nożnej, nadarzy się okazja żeby poznać stanowiska dowodzenia oraz stadionowy komisariat policji. Zobaczycie Park z lotu ptaka podczas podróży na którą zaprasza jej wysokość Elka. Z kolejki Elka przeniesiemy się do Ogrodu Zoologicznego.

Konkursy z nagrodami i autografy od muzycznych gwiazd

Podczas całego dnia na profilach organizatorów nie zabraknie również konkursów. Do wygrania będzie m.in. rodzinny bilet na zwiedzanie Stadionu Śląskiego, Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, Skansenu i przejazd Elką i wiele innych ciekawych nagród.

Wieczorem zapraszamy wszystkich na koncert online, podczas którego zobaczymy
i usłyszymy Kubę, Maxa, Tomka oraz Mateusza, czyli ekipę z formacji 4Dreamers, a także laureatkę Eurowizji Junior – Viki Gabor. Gratkę będą mieli łowcy autografów. Wśród niespodzianek tej części imprezowego dnia będzie możliwość zdobycia gadżetów z podpisami wspomnianych wykonawców, szturmujących obecnie wszystkie listy przebojów.

Program tegorocznego Dnia Dziecka jest niezwykle bogaty i trzeba przyznać, bardzo dynamiczny. Chyba po raz pierw­szy w historii święto naszych milusińskich jest organizowane we współpracy z kil­koma instytucjami – skansenem, ogro­dem zoologicznym i Stadionem Śląskim. Mimo że Dzień Dziecka odbędzie się w dość trudnym momencie, bo pamiętaj­my, że ciągle mówimy o pandemii koro­nawirusa, znaleźliśmy zupełnie nowe rozwiązanie. Myślę, że zarówno dzieci, jak i dorośli tego dnia będą świetnie się z nami bawić za pośrednictwem social mediów, a przy okazji zobaczą, jak cieka­wie można spędzić u nas czas. Bo w Par­ku Śląskim każdy znajdzie coś dla siebie. Czekamy na was! – zaprasza Agnieszka Bożek, prezes Parku Śląskiego. Patronat nad tym wspólnym projektem objął Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest