Wstrzymane porady w okienku górniczym

Wstrzymane porady w okienku górniczym

2 maja 2020 Wyłączono przez redakcja

Od 4 maja w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych klienci będą mogli osobiście załatwić swoje sprawy. Ze względów bezpieczeństwa obecnie nie ma możliwości uruchomienia „Okienka górniczego” w chorzowskim ZUS.

Punkt konsultacyjny dla górników i ich rodzin, czyli tzw. okienko górnicze, już na stałe wpisał się w działalność tej placówki. W tym roku porady odbywały się w każdy pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca.
– W tym miesiącu spotkanie w ramach „okienka górniczego” , zgodnie z harmonogramem, miałoby się odbyć  4 maja. Ze względów bezpieczeństwa i mając na uwadze zdrowie naszych klientów oraz pracowników nie może się ono odbyć. Zorganizowanie takiego punktu porad w dotychczasowej formie jest w tym momencie niemożliwe. Konsultacje są wstrzymane aż do odwołania  – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Przypominamy, że okienko górnicze to ponadstandardowa forma konsultacji, oferowana przez Oddział ZUS w Chorzowie. Korzystały z niej osoby zainteresowane tematyką emerytur górniczych.
– Dla wszystkich naszych klientów, także z branży górniczej, do dyspozycji pozostają stanowiska obsługi klientów, czynne od poniedziałku do piątku w standardowych godzinach funkcjonowania  – dodaje rzeczniczka.

O wznowieniu konsultacji w ramach „okienka górniczego” będziemy informować na bieżąco, z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest