Internet do pracy zdalnej i do nauki. Graficom Internet 5G

Internet do pracy zdalnej i do nauki. Graficom Internet 5G

19 czerwca 2020 Wyłączono przez redakcja

W związku z panującą pandemią koronawirusa, szkoły, uczelnie, pracodawcy umożliwiają home office. Jak się do tego przygotować? Jaki internet do pracy zdalnej będzie niezawodny?

Graficom, internet, telewizja, Internet ChorzówNajlepszym wyborem będzie stałe łącze chorzowskiego operatora internetu i telewizji cyfrowej Graficom. Jeżeli nie będzie możliwości skorzystania ze stałego łącza światłowodowego, można wybrać internet mobilny aż 300 GB danych na kartę SIM 5G LTE o dużym zasięgu krajowym.

Dodatkowe informacje które trzeba mieć na uwadze przy wyborze przepustowości łącza internetowego jest określenie ilości urządzeń, które wykorzystywane będą podczas pracy zdalnej. Warto uwzględnić, że często w tym samym czasie z sieci korzysta kilku domowników, którzy łączą się z Internetem poprzez urządzenia mobilne, oraz używanie smart TV. Im większa ilość aktywnych aplikacji, tym korzystniejszy jest wybór stabilnego i szybkiego łącza. Jest to szczególnie ważne przy połączeniu z VPN. Stabilność gwarantuje sieć światłowodowa firmy GRAFICOM, która jest odporna na czynniki zewnętrzne, które obniżają jakość w przypadku połączenia radiowego i mobilnego.

Internet do nauki

Internet stacjonarny, lub inaczej, internet domowy przyda się każdemu, kto musi sprawdzić maile i wiadomości, lub chce korzystać z aplikacji, czy przeglądać strony internetowe, oraz brać czynny udział w nauce ONLINE.

Jeżeli wybierzemy najtańszy internet, może okazać się, że nie sprosta on naszym wymaganiom. Ceną powinniśmy zainteresować się dopiero wtedy, kiedy dokładnie przemyślimy jakie mamy wymagania wobec sieci. Konsultant w firmie Graficom napewno doradzi jaki będzie najlepszy wybór prędkości. Osoba, która korzysta z internetu tylko do przeglądania mediów społecznościowych będzie miała dużo mniejsze potrzeby niż ktoś, kto pobiera i wysyła duże pliki lub często prowadzi wideokonferencje i szkolenia online. Istotne jest więc dostosowanie odpowiedniego pakietu do naszych indywidualnych wymagań. Wszystkie dostępne oferty można sprawdzić nas stronie Graficom.

Internet do pracy zdalnej

Istotną kwestią, o której warto pamiętać wybierając Internet do pracy zdalnej jest prędkość nie tylko pobierania, ale również (bądź w przypadku niektórych zadań) przede wszystkim wysyłania danych. Takie opcje oferuje tylko Graficom dając możliwość transmisji wysyłania 1/2. (np. 100 Mb/s/50Mb/s) – w standardowym abonamencie.  Przy wysyłaniu i odbieraniu dużych plików w różnych formatach, warto mieć na uwadze, by obydwie wartości były jak najwyższe. Podobna zależność istnieje przy przechowywaniu plików w chmurze internetowej. Tu również warto mieć na uwadze z jaką szybkością wysyłamy dane. Podobnie, gdy w mieszkaniu korzystasz z telefonów VoiP, ze względu na to, iż łącze internetowe jest poprzez nie obciążone kolejnymi procesami.

Telekonferencje

Z pracą w systemie home office ściśle związane są telekonferencje, które wymagają wysokiego transferu danych. Organizując telekonferencję poprzez Skype do samej rozmowy głosowej zaleca się prędkość na poziomie ok. 100 kb/s, udostępnienie ekranu wymaga 300 kb/s, rozmowa video w jakości HD conajmniej pobiera 1,5 Mb/s, natomiast rozmowa video, w której bierze udział 7 lub więcej osób to transfer na poziomie 8 Mb/s. Jeśli użytkownik jest zalogowany w Skypie, ale nie prowadzi żadnych rozmów, aplikacja używa przeciętnie 0–4 kb/s przepustowości. Podczas rozmowy Skype będzie wykorzystywać średnio 24–128 kb/s przepustowości. Zbliżone wartości wymagane są również poprzez inne aplikacje służące do organizacji wideokonferencji w dużych grupach.internet Graficom, światłowody, LTE, sieć 5G

Jaki internet mobilny do pracy zdalnej i nauki?

Graficom 5G, LTE, internet mobilny,

Internet bezprzewodowy Graficom LTEJambox mobile – dla kogo? Internet bezprzewodowy, lub inaczej, internet na kartę SIM przyda się każdemu, kto również poza domem musi sprawdzić maile i wiadomości, lub chce korzystać z aplikacji, czy przeglądać strony internetowe. Całkowicie powinien wystarczać też osobom, które nie wykorzystują dużych ilości transferu danych – w takim przypadku lepiej sprawdzi się internet domowy.

Jakie są zalety internetu mobilnego?

  • jest przenośny – można z niego korzystać przy każdym wyjściu z domu, czy w podróży
  • jest ogólnodostępny (*sprawdź mapę zasięgu)
  • można go szybko udostępnić na inne urządzenia (za pomocą WIFI)

Na co zwracać uwagę podczas wyboru internetu mobilnego?

Graficom, internet Chorzów

Limit prędkości

Przy wyborze internetu mobilnego trzeba zwracać uwagę na największą możliwą prędkość przesyłania i pobierania danych. Będzie ona miała wpływ na to ile czasu ładować będą się strony i pobierać pliki. Prędkość przesyłania i pobierania danych podawana przez operatorów jest prędkością maksymalną, oznacza to, że sieć może działać nam wolniej. Często jest też limitowana. Hasła operatorów sieci komórkowych takie jak: “internet mobilny bez limitu” w praktyce mijają się raczej z prawdą. Wybieramy ofertę z  konkretną paczką gigabajtów i po jej wyczerpaniu sieć zwolni.

Limit danych

Wybór pakietu danych odpowiedniej wielkości jest bardzo ważny. Najkorzystniej będzie zastanowić się ile internetu wykorzystujemy na co dzień. Jeżeli wybierzemy zbyt mały pakiet możemy być zmuszeni do dokupienia dodatkowych gigabajtów za wyższą cenę doskonałym wyborem będzie abonament LTE Ultra firmy Graficom.300 GB. Jest to pakiet Internetu do wykorzystania wyłącznie w kraju  – (100 GB do wykorzystania w godzinach 8:00-1:00 + 200 GB do wykorzystania w godzinach 1:00-8:00 (pakiet noc). Doskonały pakiet dla ucznia, czy pracy mobilnej. W nocy możemy zawsze zaplanować pobieranie większych plików gdyż mamy w dyspozycji podwójny transfer.

Zasięg w sieci Graficom Jambox mobileGraficom Jambox mobile 5G, Plus GSM

Dobry zasięg przekłada się na szybkość działania sieci. Sieci Graficom Jambox mobile oparta jest na schemacie sieci Plus GSM. Słaby zasięg mógłby sprawić, że strony będą się wolno ładować, połączenia wideo zacinać, a pliki nie będą się ściągać. W miastach nie powinno to sprawiać kłopotu, jednak na wsi lub w czasie podróży brak zasięgu może okazać się problemem. Istotne jest też sprawdzenie, czy w danym obszarze mamy dostęp do internetu LTE. Warto sprawdzić mapy zasięgu internetu mobilnego Należy pamiętać, że na prędkość działania internetu bezprzewodowego wpływa też odległość od urządzenia go udostępniającego, ilość korzystających z niego osób i warunki pogodowe. Żeby sprawdzić aktualną prędkość przesyłania danych można skorzystać z dostępnych darmowych aplikacji lub zrobić test na stronie internetowej.mapa transferu 4G, Plus GSM

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest