Perły, diamenty i zielony kawior. Niezwykłe składniki, które nadają włosom blasku.

Perły, diamenty i zielony kawior. Niezwykłe składniki, które nadają włosom blasku.

2 czerwca 2020 Wyłączono przez redakcja

Dziedzina trychologii rozwija się w coraz szybszym tempie. Bardzo ważnym elementem w terapiach jest zachowanie równowagi między kuracjami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wzmocnieniem efektu kuracji oprócz właściwej suplementacji jest również stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji. Aby zapewnić włosom zdrowy wygląd zaczęto sięgać po składniki luksusowe.

Skutecznym rozwiązaniem są preparaty, które korzystnie działają nie tylko na włosy, ale również skórę głowy. Puder z japońskiej czarnej perły, puder diamentowy oraz ekstrakt z zielonego kawioru to nowe odkrycia w dziedzinie trychologii.

Puder perłowy

uzyskuje się z autentycznych czarnych pereł japońskich, które pozyskiwane są z naturalnych, niehodowlanych ostryg lub małży u wybrzeży Japonii, które nie nadają się na wyrób jubilerski ponieważ nie mają regularnego okrągłego kształtu. Jest to najbardziej ekskluzywny obecnie składnik stosowany w kosmetykach do rekonstrukcji włosów. Ma on właściwości regenerujące, przeciwzmarszczkowe oraz gojące. Zawiera m.in. proteinę perłową zwaną conchiolin, która według wzoru strukturalnego odpowiada dokładnie ludzkiej keratynie i pozwala dokładnie regenerować łodygę włosa. Dodatkowo proces regeneracji jest długotrwały ponieważ proteina perłowa zawiera 20 niezbędnych aminokwasów, które są potrzebne do wytworzenia ciała włosa. Właściwości pudru perłowego wykorzystywane są w medycynie wschodu do pielęgnacji włosów i skóry głowy ale także jako suplementy.

Lista składników aktywnych stosowanych w trychologii jest bardzo długa, a popularyzacja tej dziedziny spowodowała, że jeszcze się poszerza. W mojej pracy stawiam na sprawdzone składy i różnorodność preparatów, a także wspomagam się działaniem nowoczesnych technologii dla uzyskania jeszcze większej skuteczności. Zrównoważona pielęgnacja skóry głowy dopasowana do jej potrzeb przynosi pozytywny efekt w postaci odżywionych mieszków, z których mogą wyrastać zdrowe włosy. mówi Anna Mackojć z Instytutu Trychologii.

Puder diamentowy

powstaje w wyniku mikronizacji wyselekcjonowanych diamentów o sprecyzowanym szlifie i nacięciu i jest składnikiem naturalnym. Również po obróbce zachowuje jednak swoje optyczne właściwości szlachetnych diamentów. Promienie światła padające na strukturę włosów uzupełnione pudrem diamentowym pochłaniają dwa i pół razy wolniej światło w różnych kierunkach, co powoduje że na włosach pojawia się olśniewający refleks i włosy błyszczą. W preparatach trychologicznych występuje nie większy niż 3 mikrony, dzięki czemu ma właściwości wnikania w najgłębsze struktury włosa i umożliwia skuteczną regenerację. Nadaje on włosom gładkości i jedwabistości oraz tworzy delikatny biofilm poprzez uzupełnienie ubytków w łuskach łodygi włosa.

Ekstrakt z zielonego kawioru

zwany również „perłą alg” to doskonała terapia anti-agingowa dla skóry i włosów. Posiada on higroskopijne właściwości, co zapewnia włosom idealne nawodnienie, nawilżenie i utrzymanie hydratacji. Udowodniono, że zielony kawior zawiera dużą ilość witamin i minerałów, które chronią łodygę włosa przed szkodliwym promieniowaniem, UV pełni funkcję fotoprotekcyjną.

Włosy będą dobrze wyglądać, jeśli odpowiednio o nie zadbamy i dostarczymy im odpowiednich składników odżywczych. Kondycja naszych włosów jest efektem działań wielu czynników, dotyczących zarówno zewnętrznej pielęgnacji począwszy od wyboru odpowiedniego szamponu, technik mycia i masażu aż po stosowanie właściwej diety i suplementacji.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest