Pierwsza w Polsce aplikacja, dzięki której naprawisz samochód jednym kliknięciem

Pierwsza w Polsce aplikacja, dzięki której naprawisz samochód jednym kliknięciem

11 czerwca 2020 Wyłączono przez redakcja

Pilotażowy projekt ruszył m.in. w warsztatach w Chorzowie. Szybka, wygodna i zdalna naprawa samochodu. Aplikacja ProfiAuto umożliwia skorzystanie z usług warsztatu oraz płatność bez wychodzenia z domu. Jeśli wybierzemy odpowiednią opcję, mechanik sam przyjedzie po nasz samochód. To rozwiązanie opracowane m.in. z myślą o zdrowiu i bezpieczeństwie kierowców. Pilotażowy projekt ruszył właśnie w kilkudziesięciu polskich miastach. W Chorzowie i sąsiednich miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii można z niego skorzystać w siedemnastu warsztatach należących do sieci ProfiAuto Serwis.

Sytuacja związana z koronawirusem wpłynęła na posiadaczy samochodów i właścicieli warsztatów. Pierwsi poszukują bezpiecznych rozwiązań związanych z naprawą samochodów, drudzy muszą zadbać o zdrowie pracowników i klientów, a także o ciągłość biznesową. Dlatego przyspieszono prace nad pierwszą w kraju aplikacją umożliwiającą bezkontaktowe skorzystanie z usług warsztatu samochodowego, która już działa w wybranych polskich miastach.

– Szybko i bez konieczności wizyty w warsztacie można przeprowadzić cały proces: od wyceny usługi, po zdalną płatność za wykonaną naprawę: kartą, BLIK-iem lub szybkim przelewem online. Jeśli wybierzemy opcję „Door to door”, przedstawiciel serwisu sam przyjedzie po samochód, a następnie odwiezie go po zakończonej naprawie. Przy opcji „Zaparkuj samochód w serwisie” kierowca przywozi samochód do serwisu i zostawia go w wyznaczonym miejscu, bez kontaktu z obsługą. Po naprawie pojazd można odebrać w ten sam sposób lub poprosić o jego odstawienie „przed dom”. To doskonałe rozwiązania nie tylko na obecny czas, ale przede wszystkim wygoda, do której kierowcy na pewno przywykną – mówi Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Twórcy podkreślają, że to innowacyjna, jedyna w Polsce aplikacja tego typu. Można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Po zalogowaniu należy wypełnić formularz kontaktowy i podać dane swojego pojazdu – ręcznie lub skanując kod AZTEC, znajdujący się w każdym dowodzie rejestracyjnym. Następny krok to tworzenie zgłoszenia. Aby móc dokonać płatności za pomocą aplikacji, wybieramy teraz wariant ProfiAuto Pay. Następnie wybieramy usługę, termin oraz lokalizację serwisu. W ramach funkcjonalności ProfiAuto Pay możemy skorzystać z opcji „Door to Door” lub „Zaparkuj samochód w serwisie”, wpisując jedno z tych haseł w polu podsumowania zgłoszenia. W odpowiedzi otrzymamy propozycję kilku terminów w dostępnych warsztatach. Akceptujemy jeden z nich. Teraz auto trafia do warsztatu, zgodnie z wybraną opcją. Po przyjęciu samochodu przez serwis otrzymujemy kosztorys do akceptacji, a po wykonaniu prac dostaniemy powiadomienie o możliwości dokonania płatności. Faktura zostaje wysłana na naszego maila automatycznie, po zarejestrowaniu płatności. Cały proces jest prosty i intuicyjny.

–– Wielu kierowców, z wiadomych powodów, zwlekało ostatnio z naprawami. Wszelkie usługi, przeglądy czy np. wymianę ogumienia w Chorzowie można teraz umówić przez aplikację. Pozwala to przyspieszyć proces zgłaszania zlecenia, a to spore ułatwienie dla serwisu. Dla użytkowników atutem jest oczywiście kwestia bezpieczeństwa i wygody. Od początku maja testujemy nowe możliwości, w tym płatności online czy usługę „Door to door”. Teraz z tych rozwiązań skorzystają kierowcy – mówi Dariusz Seif z firmy Jadar Auto w Chorzowie, która jest dystrybutorem części samochodowych i lokalnym partnerem projektu.

Na potrzeby aplikacji powstał także krótki instruktaż w formie wideo, prezentujący kierowcom wszystkie czynności i opcje, krok po kroku: https://youtu.be/_ZhWQ8sNmUw.  Narratorem filmu jest Jarosław Juszkiewicz, którego głos doskonale znają użytkownicy najpopularniejszej w kraju nawigacji samochodowej.

Aplikacja jest bezpłatna, dostępna do pobrania w Google Play i App Store. Więcej szczegółów dotyczących jej możliwości oraz najaktualniejsze informacje znajdują się na stronie www.profiauto.pl/aplikacja. Partnerzy główni projektu: Brembo, Febi Bilstein, Filtron, MANN-FILTER, Monroe, Philips, Sachs, Schaeffler, Varta. Partnerzy wspierający: SKF, Zimmermann. Poleca dobrywarsztat.pl.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest