Rozrywka w wersji online – czy pozostanie z nami na dłużej?

Rozrywka w wersji online – czy pozostanie z nami na dłużej?

8 czerwca 2020 Wyłączono przez redakcja

Koronawirus zmienił nasze nawyki zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej. Wiele obszarów, w tym rozrywka przeniosło się do Internetu. Choć w szybkim czasie doceniliśmy możliwość korzystania z życia i realizowania pasji w świecie rzeczywistym, to jednak sporo obszarów branży rozrywkowej możemy już na zawsze realizować wirtualnie.

Jak wynika z badania serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny Polaków podczas koronawirusa” po pandemii większość z nas zacznie aktywniej rozwijać swoje zainteresowania, nie odkładając ich na później i bardziej korzystać z życia. Jednak wiele aktywności nadal będziemy realizować online oszczędzając swój czas.

Dla 29% dobrym źródłem poszerzania wiedzy są poradniki internetowe, a dla 22% różnego rodzaju kursy on-line. 35% respondentów uważa, że można rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać nowe umiejętności, uczestnicząc w transmisjach w mediach społecznościowych. Dla 14% ankietowanych najlepszą formą nauki są samodzielne działania. Według 22% dobrym sposobem są ćwiczenia fitness lub jogi, realizowane z wykorzystaniem kursów internetowych. Jedną z głównych rozrywek podczas pandemii pozwalającą się odstresować były wirtualne gry (20%). W opinii 18% zapytanych Polaków najlepiej jest spędzić czas w domu ucząc się nowych rzeczy, na przykład realizując kursy językowe on-line.

Rozrywka podczas pandemii przeniosła się w dużej części do wirtualnego świata. Obserwujemy, że Polacy chętnie korzystają z różnych kursów i warsztatów online optymalizując czas. Okazuje się, że można realizować swoje hobby, z różnego obszaru zajęć manualnych, kulinarnych czy edukacyjnych, nie wychodząc z domu. Dlatego wraz ze zmianą obszarów branży rozrywkowej zaczęliśmy dostosowywać się do panujących trendów. Na ten moment nikt nie jest w stanie przewidzieć jak szybko wrócimy do dawnych form spędzania czasu wolnego.  – komentuje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Branża rozrywkowa to sektor, który będzie się mierzył dłużej z konsekwencjami koronawirusa. Jak wynika z badania najbardziej podczas realizacji pasji w sposób wirtualny brakuje nam spotkań z bliskimi i przyjaciółmi oraz jak podkreśla 17% zapytanych Polaków, możliwości swobodnego spędzania czasu na zewnątrz. Na brak możliwości wyjścia do instytucji kultury skarży się 15% respondentów, a na brak aktywnej rozrywki – 14%.

Do niedawna rozrywka online kojarzyła się przede wszystkim z grami czy wirtualną rzeczywistością, pandemia zmieniła jednak to postrzeganie i sprawiła, że coraz więcej osób zaczęło szukać warsztatów tematycznych, rozwijających swoje zainteresowania. Okazuje się, że w ramach rozrywki online można korzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach, uczestniczyć w warsztatach robienia mydła, akademii urody czy w kursie fotografii.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest