Zmiany w obsłudze klientów w ZUS w Chorzowie

Zmiany w obsłudze klientów w ZUS w Chorzowie

15 czerwca 2020 Wyłączono przez redakcja

Od 8 do 19 czerwca – w związku z sytuacją epidemiczną – bezpośrednia obsługa klientów w siedzibie oddziału ZUS w Chorzowie przy ul. Dąbrowskiego 45, jest niedostępna. Bezpośrednia obsługa klientów odbywa się w inspektoracie ZUS w Katowicach i biurach terenowych ZUS w Mysłowicach i w Rudzie Śląskiej, placówkach podległych chorzowskiemu oddziałowi.

Klienci nadal mogą składać wnioski oraz dokumenty w chorzowskim ZUS na stanowisku dziennika podawczego albo bez osobistego kontaktu z pracownikiem do specjalnych skrzynek („Skrzynka na dokumenty”, „Wnioski przedsiębiorców – Tarcza Antykryzysowa”).

Bezpośrednia obsługa klientów odbywa się w jednostkach terenowych ZUS podlegających pod oddział ZUS w Chorzowie, czyli w inspektoracie ZUS w Katowicach (ul. ul. Gen. J. L. Sowińskiego 2), w biurze terenowym ZUS w Mysłowicach (ul. Kacza 6) i w biurze terenowym w Rudzie Śląskiej (ul. Niedurnego 44).

 – Zachęcamy naszych klientów do załatwiania spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Jesteśmy dostępni przez internet – za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, ale także w kontakcie telefonicznym pod numer ogólnopolskiej infolinii 22 560 16 00. W sprawach dotyczących świadczeń i wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej można korzystać ze specjalnie uruchomionych w tym celu dodatkowych infolinii – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dodatkowe numery telefoniczne :

•          nr telefonu 22 290 87 01 w godz. od 7.00 do 15.00 w dni robocze (pn-pt)- obsługa w sprawie świadczeń z powodu poddania się kwarantannie lub izolacji, dodatkowych zasiłków opiekuńczych na czas opieki nad dzieckiem

•          nr telefonu 22 290 87 02; nr telefonu 22 290 87 03 – od 7.00 do 15.00 w dni robocze (pn-pt) obsługa w sprawie wsparcia dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest