Śląskie Przebudzenie – konkurs filmowy i fotograficzny – XI edycja

Śląskie Przebudzenie – konkurs filmowy i fotograficzny – XI edycja

22 lipca 2020 Wyłączono przez redakcja

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie jest Śląskie Przebudzenie. To nawiązanie do sytuacji pandemii, która opanowała obecnie cały świat, choć jak podkreślają organizatorzy – interpretacja tematu jest dowolna.

Obiektywnie śląskie to konkurs na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku, prezentujący niezwykle oryginalne i interesujące obrazy naszego regionu. W 2019 świętowaliśmy dziesiątą jubileuszową edycję, a uczestnicy konkursu poszukiwali śląskiej duszy. Tegoroczne hasło przewodnie to: ŚLĄSKIE PRZEBUDZENIE. W jury: Tadeusz Rolke, Tomek Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberens. Prace można przesyłać od 1.07-15.09. Wielki finał w NOSPR-ze 23.10. Już teraz zapraszamy również na jesienne warsztaty fotograficzne.

Prace przesłane w ramach XI edycji konkursu oceniać będą znamienite osobowości świata kultury i sztuki, m.in. Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan oraz Jacek Joostberens.

Uczestnicy konkursu mogą posłużyć się takimi technikami jak: fotoreportaż składający się z 3-7 zdjęć oraz fotokast lub film maksymalnie 2 minutowy. Termin nadsyłania prac mija 15 września br. Wszystkie prace spełniające warunki konkursu będą zamieszczane na stronie: www.obiektywnieslaskie.pl i właśnie poprzez stronę internetową będzie można głosować, by współdecydować o nagrodzie publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystej gali finałowej, która będzie jednocześnie wernisażem najlepszych prac tej edycji. Finał odbędzie się 23 października br. w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe: aparat bezlusterkowy FujiFilm X-T30 z obiektywem XF18-55 oraz Instax FujiFilm, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy EPSON wraz z papierem fotograficznym, statyw podróżny Befree Advanced, weekendowe pobyty w nadleśnictwach Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, turbogolf w Kopalni Guido, voucher na wydruk zdjęć, biżuteria z węgla i srebra firmy Brokat oraz kosmetyki z  węgla od Sadzy Soap, a także wejściówki do Kopalni Guido i Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Wystawa najlepszych fotoreportaży konkursu będzie eksponowana w wielu atrakcyjnych i często odwiedzanych miejscach na Śląsku: NOSPR, Kino Kosmos, Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego, katowicki dworzec PKP, Szyb Maciej, Kopalnia Guido, Raciborskie Centrum Kultury. Fundatorami wystawy są firmy: Laboratorium Fotosilesia i MGM z Katowic. Konkurs jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury (zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego).

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest