Maskotki w obronie zwierząt – 18.07 godz. 14:00

Maskotki w obronie zwierząt – 18.07 godz. 14:00

13 lipca 2020 Wyłączono przez redakcja

Już w najbliższą sobotę Chorzów odwiedzą maskotki wielu firm i instytucji. Wszystko w ramach pierwszej akcji Zlotek Maskotek, która odbędzie się 18 lipca o 14:00 na chorzowskim rynku.

Do udziału w zabawie namawia Strażniczka Basia – zebra reprezentująca Straż Miejską z Chorzowa. Zaprosiła ona chociażby Adlera z Ruchu Chorzów, uniwersyteckiego Usiołka czy policyjnego Sznupka.

Zlotek Maskotek to, oprócz zabawy, akcja mająca zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w okresie wakacyjnym.

– Doświadczenie pokazuje, że osoba chcąca pozbyć się zwierzęcia nie potrzebuje mocnego argumentu, wystarczy impuls i pupil ląduje na ulicy. W schronisku mamy wiele ofiar porzucenia, w większości trafiają do nas zwierzaki udomowione, z obrożami lub zaczipowane – mówi Alicja Banik ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Wszystkie maskotki będą mówiły o świadomej adopcji zwierząt i zrobią sobie zdjęcie z banerem apelującym o nieporzucanie psów i kotów.

Zlotek Maskotek to akcja odbywająca się w ramach całodniowej imprezy „Ruszmy na Rynek 2020”. Wydarzenie 18 lipca na chorzowskim rynku będzie pierwszą imprezą plenerową w mieście po zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Przez cały dzień będzie można posłuchać muzyki, wymienić się roślinami, zakupić książki i rękodzieło, skorzystać z usług barbera, podziwiać prace tatuażystów i odwiedzić dwa nowe lokale gastronomiczne.

źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest