Już 22-23.08 Festiwal Pierogów Świata w Chorzowie!

Już 22-23.08 Festiwal Pierogów Świata w Chorzowie!

20 sierpnia 2020 Wyłączono przez redakcja

Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów.
Na  miejscu będzie można spróbować takich przysmaków jak: manty – tureckie pierogi, japońskie pierożki – gyoza, wietnamskie – hacao, gotowane na parze i nadziewane pikantną kapustą pekińską kimchi, gruzińskie pierogi – chinkali z pysznym farszem, czy czebureki. Nie zabraknie także polskich pierogów nadzianych przeróżnymi farszami.

Festiwal ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.
Miejsca spotkań ze znajomymi i rodziną gdzie pysze jedzenie łączy ludzi a pasjonaci gotowania mają okazje zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.
Można zaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne i nie popularne na co dzień jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata, kończąc na domowych posiłkach  kojarzących się ciepło z kuchnia babci.

Imprezą towarzyszącą jest Babski Targ -Są to targi o szeroko pojętej tematyce urody, stylu i designu – ubrania, kosmetyki, gadżety do wnętrz jak i wiele innych produktów.

Chorzów, Ul Dąbrowskiego 7, Centrum Integracji Międzypokoleniowej
– sobota 12:00-20:00
– niedziela 12:00-18:00

wstęp bezpłatny

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest