Zastraszeni – Joanna Dulewicz – recenzja

Zastraszeni – Joanna Dulewicz – recenzja

5 sierpnia 2020 Wyłączono przez redakcja

Makabryczne morderstwa, które dzieli trzydzieści lat, a łączy niemal wszystko… Niedługo po awansie w szeregach policji Patryk Wroński ma poprowadzić wyjątkowo trudną sprawę.

Miło nam poinformować, że wznowiliśmy współpracę z Wydawnictwem Czwarta Strona i będziemy mogli nagradzać naszych czytelników wspaniałymi pozycjami tegoż wydawnictwa. Dzisiaj przedstawiamy pierwszą pozycję, która jest kontynuacją poprzedniej powieści kryminalnej „Zakłamani” polecanej przez plejadę autorów polskiego kryminału m.in Martę Guzowską, Magdę Stachulę czy Roberta Małeckiego. Książkę można zakupić na stronie wydawnictwa w cenie 25,00 zł

Autorka Joanna Dulewicz to przykład tego, że pasja i marzenia są materią, którą warto przekuć w literackie realizacje. Autorka debiutująca powieścią „Zakłamani” zaproponowała nieschematyczne odczytanie wzorów ze świata zbrodni.

W województwie świętokrzyskim na przestrzeni kilku miesięcy zostają odnalezione kolejne fragmenty ludzkiego ciała. Trop prowadzi do byłego ormowca, którego trzydzieści lat wcześniej podejrzewano o dokonanie podobnej zbrodni. Ofiarą był wówczas brat inspektor Leny Chmiel – przełożonej Wrońskiego.

Eryka Olbracht, szefowa prywatnego szpitala, od dłuższego czasu dostaje niepokojące wiadomości od swojego męża, który ukrywa się przed policją. Kiedy ten doprowadza do porwania jej matki, kobieta podejmuje ryzykowną grę, w której stawką są nie tylko olbrzymie pieniądze, ale i ludzkie życie.

Jak się okazuje, jedna i druga sprawa ściśle się ze sobą łączą, jednak w zupełnie inny sposób, niż mogłoby się wydawać. Obydwie stanowią przy tym zaledwie przedsionek brudnego i bezwzględnego świata, w którym człowiek jest wyłącznie towarem. Kontynuacja doskonale przyjętej powieści kryminalnej Zakłamani polecanej przez plejadę autorów polskiego kryminału: Martę Guzowską, Magdę Stachulę i Roberta Małeckiego.

„Gorzki, niepokojący, bez reszty wciągający. Joanna Dulewicz stworzyła brawurowy kryminał, w którym spirala zdarzeń nakręca się w zawrotnym tempie”.
Małgorzata Oliwia Sobczak

„Fabuła idealnie nadaje się na scenariusz zaskakującego i emocjonującego thrillera. Z wielką przyjemnością obejrzałabym Zastraszonych na dużym ekranie!”
Magdalena Stużyńska

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest