Oddaj krew dla potrzebujących

Oddaj krew dla potrzebujących

24 września 2020 Wyłączono przez redakcja

29 września Oddział ZUS w Chorzowie wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi.

Już w najbliższy wtorek, 29 września, w godz. od 8.00 do 12. 00, na parkingu przy budynku ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 stał będzie ambulans do poboru krwi. Wszyscy chętni, którzy chcą pomóc w ratowaniu zdrowia i życia innym, będą mogli to zrobić, oddając krew.  – Sytuacja epidemiczna w kraju, planowane operacje, ale też wypadki komunikacyjne i inne powodują, że szpitale potrzebują krwi. Nie da się jej niczym zastąpić, a bez niej,  żadna operacja nie może być przeprowadzona.  Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do  udziału we wspólnej akcji z pracownikami ZUS, jestem przekonana, że razem możemy więcej zdziałać – mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Kto może oddać krew

Należy pamiętać o tym, że krew może oddać osoba, która jest zdrowa, waży co najmniej 50 kg, jest pełnoletnia i ma nie więcej niż 65 lat. Przed oddaniem krwi należy pamiętać o lekkim posiłku, herbacie lub kawie z cukrem. Koniecznie należy ze sobą zabrać dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport) krwiodawcy. Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Beata Kopczyńska

regionalny rzecznik prasowy ZUS

województwa śląskiego

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest