71 laptopów trafiło do kolejnych uczniów

71 laptopów trafiło do kolejnych uczniów

29 października 2020 Wyłączono przez redakcja

71 laptopów trafiło do kolejnych uczniów. Dzisiaj w Urzędzie Miasta dyrektorzy chorzowskich szkół odebrali sprzęt, który następnie zostanie przekazany dzieciom z wielodzietnych rodzin, aby umożliwić im naukę zdalną w czasie pandemii.

W ramach programu „Zdalna szkoła+” 18 szkół podstawowych otrzymało sprzęt komputerowy za ponad 150 tysięcy złotych. Dyrektorzy użyczą laptopów dzieciom z rodzin liczących co najmniej troje dzieci.

– Sytuacja epidemiczna w kraju spowodowała powrót nauczania zdalnego. Wiemy jednak, że rodziny z większą liczbą dzieci, nie zawsze mają wystarczającą ilość sprzętu umożliwiającego efektywne łączenie się ze szkołą online. To dlatego ponownie wzięliśmy udział w tym programie i zapewniliśmy dostęp do laptopów kolejnym uczniom. Wiosną, podczas pierwszej edycji tego projektu, do chorzowian trafiło niemal 50 komputerów – tłumaczył Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Po powrocie do tradycyjnej formy nauczania sprzęt zasili bazę edukacyjną podstawówek i będzie wykorzystywany podczas lekcji.

Programy „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła+” to działania finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest