Bożonarodzeniowy Słoik – charytatywna akcja zainspirowana literaturą pomaga dzieciom

Bożonarodzeniowy Słoik – charytatywna akcja zainspirowana literaturą pomaga dzieciom

3 grudnia 2020 Wyłączono przez redakcja

Idea charytatywnej akcji „Bożonarodzeniowy Słoik” narodziła się za sprawą bestsellerowej powieści amerykańskiego pisarza Jasona Wrighta „Szczęście do wzięcia”.

Fundacja Świętego Mikołaja, której misją jest pomoc dzieciom w potrzebie, zainspirowana niezwykłą formą pomocy opisanej w książce, rozpoczyna tegoroczną kampanię zachęcającą do założenia Bożonarodzeniowego Słoika.

Grudzień to okres, w którym chętniej otwieramy nasze serca na potrzeby innych. Jak się okazuje, aby pomagać ludziom i dzielić się dobrem – wystarczy pusty słoik i trochę chęci. Akcja charytatywna „Bożonarodzeniowy Słoik” polega na zbieraniu do słoików drobnych kwot i przekazaniu ich przed Gwiazdką potrzebującym, czyli podopiecznym Fundacji Świętego Mikołaja. Pomysł na świąteczne, charytatywne pomaganie zaczerpnięto z książki przedstawiającej historię ludzi, których życie zmieniło się za sprawą zwyczajnych słoików wypełnionych pieniędzmi. Powieść „Szczęście do wzięcia” wprowadza czytelnika w klimat Bożego Narodzenia, a także pokazuje, że nigdy nie można tracić nadziei i wierzyć w idee dzielenia się dobrem.

Marzymy o tym, by w tysiącach domów w całej Polsce stanęły Bożonarodzeniowe Słoiki i aby w ten sposób popularyzować ideę pomagania. Każdy może wziąć udział w naszej, świątecznej akcji i przez czas, który pozostał do Bożego Narodzenia, codziennie wrzucać do słoika drobne, a następnie tuż przed Gwiazdką przeliczyć zebraną kwotę i podarować słoik Świętemu Mikołajowi, czyli naszej fundacji. My zamienimy zebrane pieniądze na pomoc podopiecznym: zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin w Polsce, dzieciom z Aleppo i ze wschodu Ukrainy. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Literatura staje się czasami inspiracją do zainicjowania dobrych działań w życiu i powstania charytatywnych akcji, jak potwierdza przykład Fundacji Świętego Mikołaja, która już po raz drugi prowadzi świąteczną kampanię, promującą ideę założenia Bożonarodzeniowego Słoika.

Fundacja Świętego Mikołaja swoją kampanią chce podkreślić, że czasami drobny gest wystarczy, aby zmieniać świat i nas samych na lepsze. Kampania „Bożonarodzeniowy Słoik” jest prowadzona przez fundację w mediach społecznościowych. Więcej informacji o charytatywnej akcji Bożonarodzeniowy Słoik można znaleźć na stronie www.mikolaj.org.pl

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja działa od 2002 roku (www.mikolaj.org.pl). Wcześniej, od 1998 roku, istniała jako nieformalna grupa przyjaciół. Obecnie jej działalność skupia się na fundowaniu stypendiów dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin (program „Stypendia św. Mikołaja”). Przez 18 lat funkcjonowania przeprowadziła blisko 40 kampanii społecznych, wspomagając ok. 8 tys. młodych ludzi. Wsparciem obejmowała m.in. rodzinne domy dziecka i samotne matki. Fundacja Świętego Mikołaja jest laureatem Europejskiej Nagrody Obywatelskiej 2011, nagrody Ubi Caritas 2008, TOTUS 2006 oraz Pro Publico Bono 2005. Otrzymała także wyróżnienie Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania w 2008 roku.

Więcej o Fundacji Świętego Mikołaja: www.mikolaj.org.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest