Warsztaty dla maturzystów z ekspertami WSB

Warsztaty dla maturzystów z ekspertami WSB

16 grudnia 2020 Wyłączono przez redakcja

Techniki komunikacji, jak walczyć z tremą w czasie wystąpień publicznych czy ciemne strony nowych technologii. To tylko przykłady tematów, które są poruszane w czasie warsztatów online przygotowanych przez ekspertów Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie.

W szybko zmieniającej się rzeczywistości ważną rolę odgrywają umiejętności psychologiczne. Są one szczególnie ważne dla maturzystów, którzy stoją właśnie przed wyborem ważnych, często życiowych, decyzji.
W  warsztatach przygotowanych przez psychologa, Kamila Zielińskiego, wzięli udział maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego w Rudzie Śląskiej. Jak dodaje Weronika Gołucka, psycholog szkolna, miała ona pewne obawy związane z formą realizacji warsztatów online.
– Aktualnie bardzo trudno jest skupić na sobie uwagę młodzieży, ponieważ łatwiej jest się im rozproszyć w warunkach nauczania zdalnego. Uczniowie rzadziej są aktywni na takich zajęciach niż to miało miejsce w warunkach szkolnych. Dlatego byłam zaskoczona zaangażowaniem maturzystów w czasie warsztatów z Kamilem Zielińskim. Dla uczniów naszej szkoły poprowadził on warsztaty z wystąpień publicznych. Opowiadał, jak należy modulować głos, by zaciekawić swojego odbiorcę, jak zapanować nad własną gestykulacją. Przydatną wiedzą było również przedstawienie, jak poprawnie zbudować prezentację multimedialną. Są to bardzo potrzebne umiejętności, które są przydatne w życiu codziennym – dodaje Weronika Gołucka, psycholog z III Liceum Ogólnokształcące w Rudzie Śląskiej. 
Dzięki warsztatom uczniowie zdobywają także nowe kompetencje z zakresu użycia psychologii w życiu codziennym.
– Uczą się między innymi tego, jak występować publicznie, w tym również online. Podpowiadam, jak radzić sobie z tremą, skuteczniej się komunikować oraz mądrze używać nowych technologii, uważając jednocześnie na zagrożenia związane z uzależnieniem, cyberprzemocą czy fake newsami – tłumaczy Kamil Zieliński, ekspert WSB, menedżer kierunku psychologia w biznesie.

W świecie online młodzież czuje się pewnie

Jak podkreśla psycholog szkolna, Weronika Gołucka, młodzież na co dzień kontaktuje się przede wszystkim za pomocą komunikatorów, a zdecydowanie gorzej radzi sobie w kontaktach twarzą w twarz.
– Najczęściej używaną formą kontaktu rówieśniczego wśród młodzieży są wiadomości tekstowe, media społecznościowe oraz kontakt online. W tym świecie młodzież czuje się bardzo pewnie. Z większą trudnością młodym ludziom przychodzi natomiast kontakt osobisty – twarzą w twarz. Podczas różnych wystąpień publicznych młodzież często miewa trudności z zapanowaniem nad tremą. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być brak pewności siebie – tłumaczy Weronika Gołucka.
Jak podkreśla ekspert WSB, młodzi ludzie są bardzo ciekawi wiedzy psychologicznej.
– Niezwykle cenię sobie pracę z młodzieżą, bo to bardzo chłonne, zaangażowane umysły. Cieszę się, że powstają takie projekty, ponieważ uczniowie bardzo potrzebują umiejętności psychologicznych – szczególnie w szybko zmieniającym i rozwijającym się świecie, który oprócz wspaniałych nowinek, niesie ze sobą także wiele zagrożeń –dodaje Kamil Zieliński.
Wszyscy Ci, którzy są zainteresowanie przygotowaniem bezpłatnych warsztatów online dla maturzystów w swojej szkole prosimy o kontakt na adres: katarzyna.ksciuczyk@chorzow.wsb.pl.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest