Pedigree rusza z ogólnopolską kampanią „Dla dobra psów” i wspiera schroniska w całej Polsce!

Pedigree rusza z ogólnopolską kampanią „Dla dobra psów” i wspiera schroniska w całej Polsce!

17 maja 2021 Wyłączono przez redakcja

Każdy pies zasługuje na kochający dom – to myśl, która przyświeca kampanii Pedigree „Dla dobra psów”, zachęcającej do odpowiedzialnej adopcji pupila.

Pedigree nawiązało partnerstwo z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce, aby jak najwięcej psów znalazło swój kochający dom i troskliwych opiekunów. W ramach całorocznej kampanii Pedigree przeznaczyło 1 mln złotych na inicjatywy wspierające adopcje i służące dobru psów m.in. opiekę behawiorystów, wsparcie leczenia czworonogów oraz edukację dzieci i młodzieży.

Pedigree od wielu lat działa dla dobra psów.  Tylko w ubiegłym roku marka przekazała schroniskom w Polsce ponad 133 tysiące posiłków dla bezdomnych psów. W tym roku Pedigree idzie zdecydowanie dalej, inicjując całoroczną kampanię, której celem jest wspieranie adopcji oraz angażowanie opiekunów czworonogów w tworzenie lepszego świata dla wszystkich psów. Od kwietnia br. Pedigree wspiera bezdomne psy przy współpracy z 12 schroniskami i oddziałami Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ), przeznaczając na ten cel milion złotych.

Pierwszym z trzech filarów kampanii Pedigree „Dla Dobra Psów” jest profesjonalna opieka behawiorystów. Każdy pies przebywający w placówce TOZ, który potrzebuje pomocy behawioralnej otrzyma ją. Dzięki temu pracownicy schroniska będą mogli lepiej odpowiadać na indywidualne potrzeby czworonogów zwiększając tym samym szansę na adopcję i udaną aklimatyzację w nowym domu. Zoopsycholodzy będą pomagać psom w schroniskach w Celestynowie, Chorzowie, Częstochowie, Kiczarowie, Koninie, Krotoszynie, Piotrkowie Trybunalskim, Radlinie, Słupsku, Sopocie, Wrocławiu i Zabrzu.

Dobre relacje człowieka z czworonożnym przyjacielem zależą przede wszystkim od zaspokojenia potrzeb zwierzęcia. Dlatego tak ważne jest zaangażowanie behawiorysty, który pomaga zwierzętom w uzyskaniu dobrostanu, czyli stanu fizycznej i psychicznej równowagi. Dzięki pracy zoopsychologów czworonogi mają szansę na lepsze, szczęśliwsze życie oraz troskliwy i kochający dom. – mówi Małgorzata Głowacka, lekarka weterynarii, kierownik naukowy ds. żywienia zwierząt Mars Polska.

Kolejnym obszarem wspieranym w ramach kampanii „Dla dobra psów” jest opieka weterynaryjna. Dzięki temu psy ze schronisk TOZ’u uzyskają dodatkową pomoc w postaci np. zabiegów profilaktycznych, leczenia stomatologicznego. Takie działania służą zwiększeniu komfortu ich życia, co w efekcie pozwoli na bezpieczną i zdrową adopcję.

Trzecim filarem kampanii marki Pedigree jest edukacja. Przy współpracy z ekspertami TOZ powstały kolorowanki dla dzieci i broszury dla młodzieży oraz angażujące prezentacje do lekcji. Materiały zostały przygotowane tak, aby zajęcia mogły być realizowane w przedszkolach i szkołach także w trybie zdalnym.

– Współpracujemy z Pedigree od lat i łączy nas przekonanie, że każde zwierzę zasługuje na miłość i szacunek ze strony człowieka, dlatego cieszy nas, że dzięki tegorocznej kampanii możemy zainwestować nie tylko w bieżące potrzeby naszych podopiecznych, pomagając im znaleźć własny dom, ale także możemy wspólnie edukować przyszłych opiekunów psów.– mówi  Łukasz Balcer, kierownik schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie oraz prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

To nie koniec działań wspierających wiedzę opiekunów czworonogów na temat odpowiedzialnej adopcji i opieki nad pupilem. Pedigree będzie zapraszać ekspertów oraz influencerów, aby dzielić się wiedzą i razem przełamywać bariery adopcyjne. W cyklicznych nagraniach publikowanych na kanałach marki będą poruszane tematy m.in. proces adopcyjny, potrzeby psa, wprowadzenie psa do rodziny. W pierwszym odcinku Kasia Czereszewska, z Fundacji „Dr Clown”, koordynująca projekt dogoterapii dla dzieci w szpitalach rozmawia z Edytą Herbuś. Znana m.in.  z miłości do zwierząt aktorka sama jest opiekunką adoptowanego psa i od lat wspiera działania mające na celu poprawę jakości życia psów i kotów w schroniskach.

Zwierzęta od zawsze są mi bliskie, dlatego cieszę się, że razem z marką Pedigree mogę aktywnie wspierać je i zachęcać do tego innych. Właśnie dzięki takim kampaniom świat ma szansę stać się lepszym miejscem dla zwierząt, a szczególnie dla bezdomnych psów. Moim marzeniem jest, by dla każdego psiaka udało się znaleźć kochający dom. – mówi aktorka Edyta Herbuś.  

Dodatkowo, nowi opiekunowie, na początku ich drogi z czworonożnym członkiem rodziny, otrzymają w schroniskach TOZ pakiety edukacyjne „Nowy dom z Pedigree” zawierające list powitalny, produkty oraz broszurę z praktycznymi informacjami m.in. jak dbać o zdrowie psa, nie zapominając o zaspokojeniu jego potrzeb emocjonalnych, jak powinna wygląda prawidłowa dieta psa, dlaczego zwierzęta mają pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne całej rodziny oraz jak można zapobiegać bezdomności zwierząt.

Więcej informacji o kampanii Pedigree „Dla Dobra Psów” znajduje się na stronie:

https://www.pedigree.pl/

Filmy z udziałem ekspertów i influencerów będzie można na bieżąco oglądać na profilu Pedigree na Facebooku:

https://www.facebook.com/PedigreePolska

***

Ponad 85 000 Współpracowników Mars Petcare w 55 krajach codziennie tworzy lepszy świat dla zwierząt. Dzięki współpracy z wiodącą instytucją naukową, jaką jest Instytut Nauki o Zwierzętach WALTHAM™ zaspokajane są zdrowotne i żywieniowe potrzeby ponad 400 milionów zwierząt domowych, czyli połowy ich populacji na świecie. Zespół ekspertów z Waltham zapewnia naukowe wsparcie przy tworzeniu portfolio ponad 50 globalnych marek Mars Petcare m.in.: PEDIGREE®, WHISKAS®, SHEBA®,  PERFECT FIT™, CESAR®, ROYAL CANIN®, IAMS®, EUKANUBA®. Firma umożliwia także opiekę weterynaryjną poprzez największą na świecie sieć szpitali dla zwierząt, w tym BANFIELD™, BLUE PEARL™, VCA™, LINNAEUS, ANICURA i ANTECH.

Mars Petcare należy także do liderów w zakresie wykorzystywania najnowszych technologii do tworzenia lepszego świata dla zwierząt, ich opiekunów oraz lekarzy weterynarii. Do innowacyjnych rozwiązań należy m.in. opatentowana technologia testów genetycznych dla psów (WISDOM PANEL™), system GPS umożliwiający określanie lokalizacji pupila (WHISTLE™), a także programy wspierające start-upy, które podzielają misję Mars Petcare (Leap Accelerator i Companion Fund™).

Będąc częścią Mars Incorporated, prywatnej i rodzinnej firmy z ponad stuletnią historią, Mars Petcare posiada unikatową swodobę oraz wolność podejmowania decyzji w dążeniu do stworzenia świata, w którym zwierzęta będą zdrowe, szczęśliwe i mile widziane.

Dołącz do Mars Petcare na platformach:  Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz YouTube.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest