Sportowo-organizacyjny sukces na Stadionie Śląskim

31 maja 2021 Wyłączono przez redakcja

Za nami weekend pełen sportowych wrażeń. Reprezentacja Polski obroniła na Stadionie Śląskim tytuł drużynowego mistrza Europy.

Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 odbyły się w miniony weekend. Na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym rywalizowało blisko 400 najlepszych zawodników z siedmiu krajów. Reprezentacja Polski po raz kolejny nie zawiodła i obroniła tytuł drużynowego mistrza kontynentu. Wicemistrzem Europy zostali Włosi, zaś na trzecim miejscu na podium stanęła Wielka Brytania.

To był podwójnie szczęśliwy dzień – jesteśmy gospodarzami Lekkoatletycznych Mistrzostw Europy 2028 i bronimy złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Europy na Stadionie Śląskim. Kocioł Czarownic to najlepsze i bardzo szczęśliwe miejsce dla Królowej Sportu. Stadion Śląski stał się jej prawdziwym domem, a w lekkoatletyce jesteśmy potęgą. Trudno o większe powody do satysfakcji. Razem z sukcesem sportowym w parze idzie sukces organizacyjny, który sprawił, że najważniejsze imprezy lekkoatletyczne będą odbywały się właśnie u nas. Nie byłoby tego bez ciężkiej pracy wielu ludzi i zaangażowania województwa. Za to wszystko dziś chciałbym podziękować – mówi Jakub Chełstowski, Marszałek Województwa Śląskiego.

Impreza rangi mistrzostw Europy to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne i logistyczne. Priorytetem dla organizatorów było zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego zawodnikom oraz całemu sztabowi osób zaangażowanych w przygotowania. Dzięki dobrze wypracowanemu protokołowi medycznemu udało się zapobiec jakiemukolwiek przypadkowi zarażenia koronawirusem.

Wydarzenie odbyło się z udziałem publiczności, dla której przygotowano specjalny punkt szczepień. Wszyscy fani lekkiej atletyki, którzy przybyli na stadion mogli w sobotę i niedzielę zaszczepić się jednodawkowym Johnson&Johnson.

Z dumą mogę powiedzieć, że dokonaliśmy czegoś, co mogłoby się wydawać niemożliwe. W zaledwie 5 miesięcy przygotowaliśmy duże, europejskie wydarzenie, na które z reguły potrzeba około 2 lat. To było dla nas niezwykle intensywne kilka miesięcy ciężkiej pracy, ale też kolejna cenna lekcja. Jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i wiem, że Stadion Śląski z powodzeniem może organizować najważniejsze na świecie imprezy lekkoatletyczne – dodaje Bartłomiej Kowalski, CEO Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021.

Przypomnijmy, że na początku maja Stadion Śląski był gospodarzem Mistrzostw Świata w Sztafetach. Cztery miesiące później na obiekcie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Następne imprezy przed nami. 20 czerwca na Śląskim odbędzie się Memoriał Janusza Kusocińskiego, a 5 września Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Jesteśmy na półmetku największych lekkoatletycznych imprez, które w tym roku odbywają się na Stadionie Śląskim.Cieszę się, że właśnie w ten sposób Narodowy Stadion Lekkoatletyczny świętuje 65-lecie. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego scenariusza obchodów tego wyjątkowego jubileuszu jak zdobyty przez Polaków po raz drugi w historii tych zawodów złoty medal – dodaje Jan Widera, Prezes spółki Stadion Śląski.

Jak potwierdził podczas niedzielnej konferencji prasowej Dobromir Karamarinov p.o. Prezydenta European Athletics w 2027 r. Stadion Śląski ponownie będzie gospodarzem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Rok później na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym zorganizowane zostaną lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy. Po raz pierwszy zawody tej rangi odbędą się w Polsce.

Partnerami Narodowymi Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 byli PKN ORLEN i  Węglokoks. Partnerem Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 był Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO.

Organizację Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021 finansowo wsparło Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest