Wirtualna nocna szychta Muzeum Hutnictwa – Noc Muzeów 2021

Wirtualna nocna szychta Muzeum Hutnictwa – Noc Muzeów 2021

13 maja 2021 Wyłączono przez redakcja

W której dzielnicy Chorzowa znajdowała się brama do piekła. Jaki duch zamieszkał w budynku Muzeum Hutnictwa? Ile serc ma huta? Jak zagrać młotem na szklance?

Odpowiedzi na te pytania poznamy już w najbliższą sobotę, 15 maja od godz. 20:00. Muzeum Hutnictwa zaprasza na Noc Muzeów 2021. Mimo, że budynek nie jest jeszcze dostępny dla zwiedzających to dzięki Internetowi każdy zainteresowany będzie mógł wirtualnie zajrzeć do środka i zobaczyć specjalnie przygotowany z tej okazji program filmowy. Podczas tej wyjątkowej nocnej zmiany zaproszeni goście opowiedzą jak wyobraźnia i pamięć czynią powstające Muzeum Hutnictwa miejscem pełnym fascynujących historii.

Kiedy Józef Ignacy Kraszewski w 1863 r. podróżował przez Górny Śląsk pisał: „Wśród ciemności (…) wieczora te porozpalane ze wszech stron ogromne ogniska, święcące dymy, dalekie łuny jakby olbrzymich pożarów, płomienie dobywające się na widnokręgu niby z wnętrzności ziemi, a z pośrodka ich sterczące kominy i mury białe przedstawiały obraz fantastyczny, straszny, dziwny…”, w taką właśnie przestrzeń wyobraźni zapraszam Państwa tej nocy do naszego muzeum – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa w Chorzowie (w organizacji).

Filmowa propozycja przygotowane specjalnie na Noc Muzeów 2021 dostępna będzie od g. 20:00 na kanale Muzeum Hutnictwa w serwisie YouTube. Szczegóły na facebook.com/muzeum.hutnictwa.

Otwarcie Muzeum Hutnictwa w Chorzowie dla publiczności planowane już jesienią tego roku.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest