Chorzów Mobile Photo Trip 26-27.06.2021 r. 

 Chorzów Mobile Photo Trip 26-27.06.2021 r. 

24 czerwca 2021 Wyłącz przez redakcja

Grupa fotografów z całej Polski pokaże Chorzów na zdęciach, wykonanych za pomocą urządzeń mobilnych (telefonów lub tabletów), Rozpoczęcie: godz. 9.30 Urząd Miasta Chorzów  

Aktualnie realizowany cykl spotkań Mobile Photo Trip to piąta edycja akcji, która wznowiona została przez Stowarzyszenie w marcu tego roku, po niemalże rocznej przerwie spowodowanej przez pandemię. Spotkania cieszą się coraz większą popularnością, a na pojedynczych wyjazdach bywa nawet 30-40 osób z całego kraju. W 2021 roku tripowicze odwiedzili 3 miasta: Elbląg, Legnicę i Sanok, przed nami ostatni trip, podsumowujący cykl spotkań sezonu 5 – Chorzów Mobile Photo Trip 26-27.06.2021. Wydarzenie odbywa się pod patronatem i wsparciem Miasta Chorzów. Na uczestników czeka weekend pełen wrażeń. 

Jak wziąć udział w Mobile Photo Trip? 

Za każdym razem obowiązują zapisy. Aby zapisać się na trip i śledzić kulisy spotkań wystarczy zaglądać na strony na Facebooku i Instagramie tj.: facebook/MobilePhotoTrip instagram/mobilephototrip 

W sobotę 26 czerwca uczestnicy przedsięwzięcia będą spacerować ulicami miasta, odwiedzą między innymi o Urząd Miasta, Muzeum Hutnictwa czy Teatr Rozrywki. W planie są także murale, Park Hutników czy zajezdnia tramwajowa, miłośnicy klatek także znajdą coś dla siebie. W roli gospodarzy oprowadzających po mieście wystąpią: Barbara Iwińska (IG: @barazet) – mieszkanka Chorzowa, która fotografuje od dawna, po tripie w Sandomierzu zamieniła aparat na telefon, bo jak mówił Chase Jarvis „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie” oraz Konrad Morawski (IG: @konrados_) – miłośnik architektury miejskiej, który na co dzień eksperymentuje z fotografią mobilną, aktualny admin @igers_katowice i założyciel @vzcosilesia. W niedzielę natomiast grupa fotografów weźmie na warsztat teren Parku Śląskiego i kolejkę Elkę. Podczas spaceru powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych pod hasztagiem #mobilephototrip_chorzow. 

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej, tj. wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa fotografów z całej Polski odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 9 miast. Sezon 6. Rozpocznie się w październiku 2021 r. 

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Chorzów. 

Więcej informacji: 

https://www.facebook.com/MobilePhotoTrip/

https://www.instagram.com/mobilephototrip/ 

MobilePhotoTrip, skupia na promowaniu fotografii mobilnej. To grupę pasjonatów, która posiada otwartą formułę i działa we współpracy z innymi podmiotami, stowarzyszeniami, inicjatywami i artystami. MobilePhotoTrip tworzy społeczność fotografów mobilnych, zaangażowanych w rozwój kultury dostępnej dla każdego. Organizuje również Międzynarodowy Festiwal Fotografii Mobilnej Yes I’m Mobile, który stanowi przestrzeń rozwoju i okazję do prezentacji szerokich możliwości fotografii mobilnej. Misją MobilePhotoTrip jest rozwój poprzez fotografię jak największej oraz jak najbardziej zróżnicowanej grupy ludzi. Fotografia mobilna nie jest sztywnym medium, a dzięki swoim możliwościom przyjmuje formułę przystępną dla świata sztuki i wszystkich jej odbiorców. 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest