Stadion Śląski znów szczepi kibiców

Stadion Śląski znów szczepi kibiców

18 czerwca 2021 Wyłączono przez redakcja

Już w najbliższą niedzielę, podczas odbywającego się na Stadionie Śląskim 67. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego, kibice ponownie będą mogli zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Punkt znajdować się będzie przed bramą nr 4 w ogólnodostępnym miejscu. Czynny będzie 20 czerwca w godzinach 10.00-17.00. Zainteresowani będą mogli zaszczepić się jednodawkowym Johnson&Johnson. Ponadto dzieci od 12 roku życia będą mogły przyjąć pierwszą dawkę szczepionki Pfizer.

Mobilny punkt szczepień zlokalizowany przy Stadionie Śląskim to pilotażowy program realizowany przez spółkę. Zamierzenie jest takie, by dostępny był w czasie trwania każdej imprezy organizowanej na obiekcie.

Tego rodzaju przedsięwzięcia mają ułatwić mieszkańcom naszego regionu dostęp do szczepień i zachęcić wciąż niezdecydowanych. Został uruchomiony głównie z myślą o kibicach, którzy chcą wrócić na trybuny, dopingować swoich faworytów, a przy tym czuć się bezpiecznie. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości nie tylko kibiców, ale i wszystkich mieszkańców i odwiedzających Park Śląski – mówi Jarosław Wieczorek, Wojewoda Śląski.

Przypomnijmy, że punkt szczepień przy Stadionie Śląskim po raz pierwszy otwarto podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce Silesia 2021, które odbyły się w ostatni weekend maja. Przygotowanych wówczas zostało blisko 600 dawek.

Kontynuujemy ideę szczepienia podczas wydarzeń odbywających się na naszym obiekcie. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem, z czego bardzo się cieszymy. Stadion Śląski jest prekursorem w szczepieniu kibiców i mamy nadzieję, że w ślad za nami pójdą też inne obiekty w kraju –  dodaje Bartłomiej Kowalski, Dyrektor Generalny Stadionu Śląskiego.  

Stadion Śląski Sp. z o.o.

 

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest