Wodny plac zabaw jest już otwarty! Prezydent piratem!

Wodny plac zabaw jest już otwarty! Prezydent piratem!

1 czerwca 2021 Wyłącz przez redakcja

Wodny plac zabaw jest już otwarty! 1 czerwca po raz pierwszy uruchomiono go dla dzieci. Symbolicznie pompy wodne placu zabaw uruchomił Prezydent Andrzej Kotala, który tego dnia – z okazji Dnia Dziecka – przebrał się za pirata.

Właśnie w taki sposób – aktywnie, z uśmiechem i z dużą ilością wody – Chorzów obchodził ten najważniejszy dla najmłodszych dzień w roku. Otwarciu wodnego placu zabaw towarzyszyły: zabawy z chustą i bramkami, zmagania sportowe, twister, modelowanie balonów czy malowane tatuaże.

Wodny plac zabaw znajduje się na skwerze przy ul. Floriańskiej. W ramach tej inwestycji zbudowano nieckę z urządzeniami, stacje uzdatniania dla atrakcji wodnego placu zabaw, strefę wypoczynku, siedziska i ścieżki łączące się z już istniejącymi alejkami. Główną atrakcją jest strefa wodnej zabawy z kilkunastoma atrakcjami. Ochłody można zaznać dzięki urządzeniom wodnym takimi jak: wulkan, rybka, dżdżownica, tunel czy żabka. Dzięki dyszom i lampom zamontowanym w posadzce, wieczorami lub poza sezonem letnim, będzie można tu zaprogramować sekwencje gry wody ze światłem. Obiekt jest wyposażony w brodziki i jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Nad działaniem wodnego placu zabaw czuwają pracownicy MORiS Chorzów, plac jest monitorowany i dozorowany.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest