Galeria Katowicka: Halo Śląskie – jak nas słychać?

Galeria Katowicka: Halo Śląskie – jak nas słychać?

1 lipca 2021 Wyłącz przez redakcja

Miasto to jeden wielki instrument, z którego odgłosów wyłania się tożsamość miejsca i jego mieszkańców. Jak brzmi? Odpowiedzi poszukuje Galeria Katowicka w ramach konkursu filmowego ,,Halo Śląskie – jak nas słychać?”.

Zadanie uczestników polega na uchwyceniu fuzji dźwięków oraz zaprezentowaniu autorskiej wizji aglomeracji. Łączna pula nagród wynosi aż 14 tys. zł! Zabawa potrwa do 13 sierpnia.

Miasto kopalnią pomysłów

Śląsk to ludzie i ich emocje! Śląsk to ruch uliczny, stukot tramwajów, architektura czy zakłady przemysłowe, ale też śpiew ptaków, rozmowy i śmiech! Co jeszcze tworzy region? Jak brzmią dźwięki aglomeracji? Tego dowiemy się od uczestników konkursu ,,Halo Śląskie – jak nas słychać?”. Konkurs jest związany z koncertami z cyklu Letnie Brzmienia, którego Katowicka jest sponsorem. Zwycięzców wyłoni jury w składzie: Michał Braum i Maciej Adamczak – reżyserzy filmów reklamowych i teledysków największych polskich artystów oraz Anna Szczerkowska – przedstawicielka galerii.
– Poprzez projekt ,,Halo Śląskie – jak nas słychać?” chcemy pokazać, jak naprawdę wygląda nasz region w oczach jego mieszkańców. Piękno naszych miast leży często w zaskakujących miejscach, które znają tylko ich mieszkańcy! Pokażmy zatem sobie nawzajem ukryty czar naszych małych ojczyzn. Miejski krajobraz ulega transformacji, a w każdym jego elemencie zapisana jest unikalna historia warta utrwalenia. My oczywiście z niecierpliwością oczekujemy na efekty niczym nieskrępowanej wyobraźni – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.
Światła, kamera, akcja!

Konkurs „Halo Śląskie – jak nas słychać?” został przygotowany z myślą o mieszkańcach całego regionu, którzy czują, że potrafią pokazać jak wygląda i brzmi ich miasto! Aby wziąć udział w projekcie należy nakręcić i zmontować krótki klip (min. 30 sekund – max. 4 minuty) składający się z dźwięków tętniących życiem dzielnic, wypowiedzi napotkanych mieszkańców, szumu ulic, kultowych miejsc czy budynków. A następnie przesłać go wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres: www.galeriakatowicka.eu/haloslaskie. Ważnym warunkiem jest, aby przynajmniej jedna ze scen powstała w Galerii Katowickiej. Od 20 lipca do 9 sierpnia każdy będzie mógł oddać głos na swojego faworyta przez panel głosujący dostępny na stronie. Można głosować maksymalnie raz dziennie z jednego adresu IP.
– Inicjatywa Galerii Katowickiej wpisuje się w ogólnoświatowy trend kreatywnego wykorzystania przestrzeni miejskiej w sztuce. Ze względu na brak ograniczeń wiekowych, projekt zyska także na różnorodności, ukazując odmienne wizje i inspiracje przedstawicieli rozmaitych grup społecznych czy pokoleniowych. Liczymy na świeże spojrzenie na aglomerację i różnorodność form filmowych – mówi Michał Braum.
– Konkurs zorganizowany przez Galerię Katowicką łączy różne perspektywy uczestników w jeden artystyczny pejzaż regionu. To niezwykle ciekawe doświadczenie móc spojrzeć na aglomerację oczyma jej mieszkańców. Wierzę, że dzięki uczestnikom zabawy nie tylko poznamy nowe miejsca, ale przede wszystkim te, które są nam doskonale znane, odkryjemy na nowo – dodaje Maciej Adamczak.

Kadr na nagrody

W puli do zdobycia są karty podarunkowe, na łączną sumę wynoszącą – bagatela – 14 tys. zł, do wykorzystania w Katowickiej. W ramach konkursu przewidziano trzy nagrody główne: Złotą Gwiazdę – o wartości 6 tys. zł oraz Srebrny Spodek – 3 tys. zł i Brązowy Szyb – o wartości 1 tys. zł. Dodatkowo produkcja, która zjedna sobie największą sympatię widzów zostanie wyróżniona laurem publiczności – Głosem Miasta – o wartości 4 tys. zł.
Konkurs ,,Halo Śląskie – jak nas słychać?” odbywa się w dniach 21 czerwca – 13 sierpnia Regulamin dostępny będzie na stronie Galerii Katowickiej. Serdecznie zapraszamy!
***
Michał Braum – teledyski jego autorstwa były nominowane do najważniejszych branżowych wyróżnień – Fryderyków i Yachów. To on stoi za wizualnym sukcesem ,,Beksy” Artura Rojka i ,,Małomiasteczkowego” cyklu live Dawida Podsiadły, a na koncie ma także reklamy i czołówki dla gigantów rynku medialnego, takich jak Netflix czy TVN.
Maciej Adamczak – młody reżyser z Sosnowca. Współpracował z Margaret, Pezetem i Pro8L3Mem. Poza teledyskami tworzy autorskie filmy krótkometrażowe. W jednym z nich – DAMN2K20, wystąpili na przykład Janusz Chabior i Anja Rubik. W ostatnim czasie Adamczak zrealizował m.in. teledysk Margaret, zatytułowany „Reksiu”. Produkcja została nominowana do Fryderyków 2021 w kategorii Teledysk Roku.
Szczegóły oraz regulamin akcji dostępne są na: www.galeriakatowicka.eu
Dodatkowych informacji udziela:
Agnieszka Dźwigoń: agad@openmedia.pl; Tel. +48 698 618 575
Klaudyna Łagocka:klaudyna@openmedia.pl; Tel. +48 668 828 241

Pressroom: https://galeriakatowicka.eu/pressroom-2/

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,609 m2 i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek&Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull& Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro RTV AGD, Douglas czy Flying TigerCopenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos oraz projektor laserowy 4K. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Więcej informacji na: www.galeriakatowicka.eu

Właścicielem Galerii Katowickiej jest fundusz Employees Provident Fund of Malaysia z siedzibą w Kuala Lumpur, założony w 1951 r. To jeden z najstarszych i największych funduszy emerytalnych na świecie, inwestujący również w nieruchomości. Za zarządzanie aktywami funduszu (asset management) odpowiedzialny jest Savills Investment Management z siedzibą w Londynie.

Za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka APSYS Polska, jeden z wiodących operatorów branży centrów handlowych w Polsce i we Francji.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest