Chorzów inwestuje w juniorski futbol

7 września 2021 Wyłączono przez redakcja

Komfortowy budynek z szatniami i zapleczem sanitarnym przy chorzowskich Kresach oddany do użytku. Budowa wkomponowanego w skarpę kompleksu socjalnego kosztowała 2 miliony złotych.  

W poniedziałek 6 września budynek uroczyście otworzył Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Od teraz obiekt będzie służył kolejnym rocznikom młodych, chorzowskich piłkarzy.

Budynek sanitarno-socjalny stanowi zaplecze dla boisk piłkarskich kompleksu „Kresy” w Chorzowie. W budynku znajdują się szatnie dla zawodników, trenerów i sędziów. Każda z szatni posiada połączenie z umywalnią oraz odrębne pomieszczenie magazynowe. Na parterze dodatkowo znajdują się pomieszczenia administracyjne oraz 4 toalety. Pomieszczenia są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na budynku zamontowano kolektory słoneczne.

– To wspomaganie ogrzewania wody, dzięki czemu budynek jest bardziej ekonomiczny. To obiekt nowoczesny, w którym oprócz szatni i łaźni, znajdzie się też tak zwana kawiarenka dla rodziców. To miejsce, w którym rodzice będą mogli zaczekać na swoje pociechy. Z informacji Pana Prezesa Ruchu Chorzów wiemy, że zostaną tam zamontowane ekrany z monitoringiem boiska. Dzięki temu rodzice będą mogli obserwować dzieci nie wychodząc z budynku – wyjaśnia Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Z budynku od teraz korzystać będą zawodnicy Centrum Szkolenia Ruchu Chorzów (czyli UKS Ruch Chorzów i Akademia Piłkarska) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21 im. Gerarda Cieślika w Chorzowie.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest