LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

29 grudnia 2021 Wyłączono przez redakcja

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa śląskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu. W styczniu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa śląskiego, między innymi w Chorzowie, Częstochowie, Katowicach, Sosnowcu i Zabrzu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Będzin, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, Myszków, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Wodzisław Śląski, Zabrze oraz Zawiercie – to miasta, w których już w styczniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland.

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka – obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust) lub 58 666 24 44 (LUX MED), w zależności od lokalizacji i daty badania. Szczegółowy „rozkład jazdy” mammobusów dostępny jest na stronie: Zaangażowanie społeczne | Kaufland.

Profilaktyka mimo epidemii

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych. Ze względu na wprowadzone środki ostrożności w mammobusie mogą przebywać nie więcej niż trzy kobiety, a badanie jest umawiane na konkretną godzinę – tak, aby móc zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.

W 2020 r. ponad 44 tysiące Polek skorzystało z bezpłatnych badań mammograficznych zorganizowanych przez Kaufland i partnerów strategicznych: LUX MED oraz Geneva Trust. W tym roku sieć handlowa ponownie zachęca do odwiedzenia mammobusów, które pojawiają się na wybranych parkingach sklepów Kaufland. Od marca do grudnia mobilne punkty do badań zaparkowały w ponad 1000 lokalizacjach w kraju, a w styczniu pojawią się w kolejnych blisko stu trzydziestu punktach.

WYBRANE LOKALIZACJE:

 • Będzin – 3.01, parking Kaufland przy ul. 11 Listopada 10 – LUX MED
 • Chorzów – 14.01, parking Kaufland przy ul. 3 Maja 185 – LUX MED
 • Jaworzno – 13.01, parking Kaufland przy ul. Jana Matejki 27 – LUX MED
 • Piekary Śląskie – 10.01, parking Kaufland przy ul. Bytomskiej 41 – LUX MED
 • Racibórz – 14.01, parking Kaufland przy ul. Podwale 22 – LUX MED
 • Rybnik – 17.01, parking Kaufland przy ul. Zebrzydowickiej 1 – LUX MED
 • Siemianowice Śląskie – 5.01, parking Kaufland przy ul. Jana Kapicy 10a – LUX MED
 • Zabrze – 17.01, parking Kaufland przy al. Korfantego 5 – LUX MED
 • Zawiercie – 5.01, parking Kaufland przy ul. Paderewskiego 10 – LUX Med.

 • Będzin – 19-20.01, parking Kaufland przy ul. 11 Listopada 10 – Geneva Trust
 • Chorzów – 3-4.01, parking Kaufland przy ul. Tadeusza Kościuszki 9 – Geneva Trust
 • Częstochowa – 12-14.01 , parking Kaufland przy ul. Generała Leopolda Okulickiego 50 – Geneva Trust
 • Dąbrowa Górnicza – 17-18.01, parking Kaufland przy ul. Gustawa Morcinka 2 – Geneva Trust
 • Jastrzębie-Zdrój – 13.01, parking Kaufland przy ul. Harcerskiej 1D – Geneva Trust
 • Katowice – 25-26.01, parking Kaufland przy ul. Brynowskiej 6 – Geneva Trust
 • Myszków – 10-11.01, parking Kaufland przy ul. Kazimierza Pułaskiego 6 – Geneva Trust
 • Piekary Śląskie – 3-4.01, parking Kaufland przy ul. Bytomskiej 41 – Geneva Trust
 • Pszczyna – 5-7.01, parking Kaufland przy ul. Broniewskiego 1a – Geneva Trust
 • Sosnowiec – 24-26.01, parking Kaufland przy al. Józefa Mireckiego 23 – Geneva Trust
 • Wodzisław Śląski – 17-18.01, parking Kaufland przy ul. Wincentego Witosa 28 – Geneva Trust
 • Zabrze – 3-5.01, parking Kaufland przy ul. Wojciecha Korfantego 5 – Geneva Trust
 • Zawiercie – 10-11.01, parking Kaufland przy ul. Ignacego Paderewskiego 10 – Geneva Trust

INFORMACJA O KAUFLAND

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland posiada ponad 1350 sklepów i zatrudnia ok. 139 000 pracowników. W Polsce sieć posiada aktualnie 230 marketów i zatrudnia ok. 14 000 pracowników.

Asortyment sklepów Kaufland liczy kilkanaście tysięcy produktów. Sieć koncentruje się przede wszystkim na ofercie produktów świeżych – owoców i warzyw, produktów mlecznych, a także mięsa, wędlin, serów i ryb.

Kaufland realizuje swoją misję w oparciu o cztery fundamentalne wartości, którymi są: jakość, wybór, cena i prostota. Jako firma odpowiedzialna społecznie, w ramach strategii CSR pn. „Zróbmy to razem”, Kaufland podejmuje oraz wspiera szereg działań mających na celu m.in. promowanie zdrowego odżywiania, wsparcie polskich producentów jak również szerzenie proekologicznych rozwiązań.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest