Mali pacjenci z Chorzowa na zabieg pojadą Volvo

Mali pacjenci z Chorzowa na zabieg pojadą Volvo

23 grudnia 2021 Wyłączono przez redakcja
Mają elektryczny napęd, nowoczesne oświetlenie i automatyczną skrzynię biegów. Od prawdziwych samochodów różni je tylko… rozmiar. 3 samochody marki Volvo trafiły do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

To auta na zdalne sterowanie, którymi będzie można chociażby podwieźć pacjenta na kontrolę czy badanie. Od dziś na wyposażeniu szpitala dla dzieci przy ul. Truchana 7 w Chorzowie znajdują się 3 samochody Volvo na zdalne sterowanie. To prezent ufundowany przez autoryzowanych dilerów tej marki: Euro-Kas z Katowic i Auto Boss z Chorzowa.
To element naszej akcji mikołajkowo-świątecznej. Dostarczyliśmy do szpitala 2 samochodziki zdalnie sterowane. Mamy nadzieję, że umilą one czas pobytu dzieci w szpitalu i dają trochę uśmiechu na ich twarzach – mówi Marzena Wolnicka, kierownik działu sprzedaży Volvo Euro-Kas Katowice.
Samochodzikami będzie można chociażby „podwozić” małych pacjentów na badania lekarskie czy też po prostu umilić czas wolny. Oczywiście wszystko zależy od powodu pobytu w szpitalu, rodzaju schorzenia i wieku pacjenta – samochód ma określone wymiary i ładowność.
Cieszymy się, że tak uznane firmy pamiętają o małych pacjentach z Chorzowa. Samochody trafią między innymi na oddział onkologii i hematologii dziecięcej czy laryngologię, czyli tam gdzie będą mogły być wykorzystane najlepiej – tłumaczy dr Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest