Podróż w wersji SMART z PANEK CarSharing

Podróż w wersji SMART z PANEK CarSharing

15 grudnia 2021 Wyłączono przez redakcja

Kilka kliknięć w niewielki ekran wystarczy, żeby zamówić azjatyckie potrawy na obiad. Aplikacja pomoże nam wypożyczyć elektryczną hulajnogę, którą pojedziemy po dostawę nowych ubrań do osiedlowego paczkomatu otwieranego telefonem. A gdyby tak sprawnie i bez zbędnych formalności dało się wynająć samochód i pojechać w podróż na kilka dni do innego miasta, nie martwiąc się o opłaty parkingowe? Odpowiedzią jest podróżowanie w wersji SMART z PANEK CarSharing.

 SMART to możliwość wyboru najdogodniejszego sposobu podróżowania

 Nie musimy już ponosić kosztów zakupu samochodu, żeby w wygodny sposób wyjechać na weekend z paczką przyjaciół w góry, nad morze, do krainy tysiąca jezior albo do któregoś z ciekawych turystycznie miast w Polsce. Wystarczy sprawdzić w aplikacji, czy w miejscowości, do której chcemy się udać dostępna jest usługa wynajmu pojazdów przez aplikację. Korzystanie ze współdzielenia pojazdów jest bardzo proste. Samochody PANEK CarSharing czekają na nas w ponad 100 lokalizacjach m.in. w Katowicach, Olsztynie, ale również w niewielkim Zamościu czy Grodzisku Mazowieckim.

Jeśli jednak posiadamy prywatny samochód, ale rano z powodu awarii odmówi nam posłuszeństwa, to nie musimy biec w pośpiechu na przystanek, żeby dotrzeć do pracy. Po prostu na swoim smartfonie znajdujemy interesujący nas samochód/ ten najbliżej nas itp., którym szybko dojedziemy na miejsce. A gdy już dotrzemy do biura, nie szukamy w pośpiechu darmowego miejsca parkingowego, których coraz mniej w naszych miastach. W większości lokalizacji, gdzie dostępny jest PANEK CarSharing nie ponosimy kosztów płatnych parkingów. Po prostu zostawiamy pojazd w strefie wskazanej przez aplikację i to wszystko.

A co jeśli potrzebujemy przewieźć jakiś większy mebel, który znaleźliśmy w ogłoszeniu kilka ulic od nas? Szukanie odpowiedniego pojazdu w wypożyczalniach albo wynajmowanie ekipy, która zrobi to za nas zajmuje sporo czasu i nie należy do najtańszych. Carsharing ma sposób również na to. Pośród ponad 2500 pojazdów znajdujących się na ulicach są też modele CARGO i miniCARGO, którymi przewieziemy większe gabarytowo rzeczy. Podróżowanie w wersji SMART zdecydowanie ułatwia wiele kwestii, które jeszcze do niedawna bywały kłopotliwe.

Prostota, oszczędności i bezpieczeństwo

 Model współdzielenia ułatwia życie, ale również całkowicie znosi ograniczenia, które kojarzyły się do tej pory z brakiem własnego samochodu. Nie ma tutaj żadnego wypełniania papierowych dokumentów, czy umawiania telefonicznie daty wypożyczenia i zwrotu. Rejestrujemy się i przechodzimy jednorazowy proces weryfikacji, który zwykle trwa maksymalnie 1 godzinę. Potem już o dowolnej porze dnia i nocy, po prostu używamy telefonu lub tabletu, żeby w aplikacji wyszukać najbliższy interesujący nas pojazd i z niego skorzystać. Wszystko po to, aby spełnić potrzeby użytkowników.

Nie ma również potrzeby przejmować się paliwem, opłatami ubezpieczeniowymi, przeglądami albo uzupełnianiem płynów, czy zmianą opon, co spędza sen z powiek niejednego posiadacza prywatnego pojazdu. Parkując samochód PANEK CarSharing nie musimy nerwowo szukać drobnych i rozglądać się za parkometrem w Strefach Płatnego Parkowania. Wszystkim zajmują się pracownicy firmy carsharingowej. My po prostu instalujemy aplikację, rejestrujemy się i dzięki prostej mapce wybieramy najdogodniejszy dla nas pojazd oraz sprawdzamy cenę użytkowania samochodu jeszcze przed wyruszeniem w drogę.

Modele, które czekają na nas na ulicach nie są starsze niż dwa lata i przechodzą regularne przeglądy techniczne, dzięki czemu są zawsze w pełni bezpieczne. Poza segmentem RETRO, gdzie spotkamy zabytkowe pojazdy, wszystkie samochody mają automatyczne skrzynie biegów. To dodatkowy atut carsharingu, bo nawet niezbyt doświadczeni kierowcy dostają, bezpieczniejszą i łatwiejszą w obsłudze niż manualna, przekładnię. Wchodząc do jednego z ponad 2500 pojazdów zawsze wiemy czego możemy się spodziewać i nie zaskoczy nas np. niewygodny układ zmiany biegów, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni.

Oferty współdzielenia samochodów rozwijają się w błyskawicznym tempie. Wszystko wskazuje na to, że z każdym rokiem będziemy dostawać coraz wygodniejsze i przystępniejsze usługi skrojone do naszych potrzeb, a posiadanie własnego pojazdu będzie coraz mniej opłacalne.

Czym jest carsharing

 Carsharing, czyli współdzielenie pojazdów, jest ciekawą alternatywą nie tylko dla osób, które nie posiadają własnego samochodu. PANEK CarSharing to także rozwiązanie dla osób które dysponują własnym samochodem, ale w danej sytuacji potrzebują innego rodzaju pojazdu czy określonej funkcjonalności. To także rozwiązane dla osób, które lubią „przejechać się tu i teraz” ciekawym autem bez konieczności jego zakupu. Co ważne samochodami PANEK CarSharing można poruszać się elastycznie – wynająć je w jednym mieście, a w innym (docelowym lub będącym punktem na mapie podróży) zostawić bez dodatkowych przeszkód i formalności.

Szeroka gama pojazdów – od „zwykłych osobówek” poprzez wyróżniające się oldtimer’y czy samochody dostawcze i supersamochody – pozwala idealnie zaspokoić różne potrzeby, gusta i fascynacje. Klasyczne, jak Syrena 105, Fiat 126p czy Mercedes W124, pozwolą starszym użytkownikom przywołać młodzieńcze wspomnienia i sięgnąć do początków motoryzacyjnej przygody. Supersamochody – w tym m.in. Ferrari F430, Aston Martin V8 Vantage, Bentley Continental GT czy BMW 650i są szansą na spełnienie motoryzacyjnych marzeń i wyjątkową przejażdżkę.

Więcej informacji znaleźć można na www.panekcs.pl.

Źródło informacji: PANEK CarSharing

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest