21 i 22 styczeń – Dzień Babci i Dziadka.

21 i 22 styczeń – Dzień Babci i Dziadka.

20 stycznia 2022 Wyłączono przez redakcja

Dzień Babci już 21 stycznia. Dzień Później będziemy obchodzić Dzień Dziadka. Z tej okazji warto pamiętać o złożeniu życzeń ukochanym dziadkom. Nasza Redakcja składa Wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia Wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia i radości oraz pociechy z Wnuków.

Dzień Babci w Polsce świętowany jest zawsze 21 stycznia. Idea utworzenia takiego święta narodziła się w 1964 roku. Spodobała się społeczeństwu na tyle, że wpisała się na stałe do kalendarza.

DZIEŃ BABCI OBCHODZIMY w Sobotę, 21 STYCZNIA 2022

DZIEŃ DZIADKA OBCHODZIMY w Niedzielę, 22 STYCZNIA 2022

 

Dzień Dziadka jest świętem znacznie młodszym. Do Polski dotarło najpewniej w latach 80. XX wieku z USA. W Stanach Zjednoczonych, gdzie obchodzi się National Grandparents Day (Narodowe Święto Dziadków) – przypomina o tym symbol święta – niezapominajka. Dzień ten w USA doczekał się nawet swojego hymnu – „A Song For Grandma And Grandpa” („Piosenka dla Babci i Dziadka”). W Polsce takimi hymnami są – ćwiczone w przedszkolach i szkołach – dziecięce piosenki śpiewane przez wnuczki i wnuków. Tak samo cieszą i wzruszają…

Pewnie słyszeliście to już tysiąc raz, ale naprawdę z głębokim przekonaniem twierdzimy, że większość babć i dziadków woli dostać prezent wykonany dla nich przez wnuki własnoręcznie niż kupioną na ostatnią chwilę bombonierkę, witaminy czy krokusa. I nie ważne czy wnuk ma lat pięć, piętnaście czy trzydzieści pięć. Liczy się nie tylko pamięć, ale też danie czegoś od siebie, stworzonego z myślą o babci czy dziadku.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest