Bezpłatne zajęcia na Stadionie Śląskim

18 stycznia 2022 Wyłączono przez redakcja

Aktywny Śląski to cykl bezpłatnych zajęć sportowych przygotowanych przez Stadion Śląski. Treningi mają charakter rekreacyjny i są dedykowane zarówno doświadczonym uczestnikom, jak i osobom początkującym. W ramach akcji można skorzystać z zajęć biegowych, nordic walking, treningu funkcjonalnego, zumby oraz tabaty. Przewidziano również warsztaty prozdrowotne dla uczestników.

Do tej pory w ramach cyklu Aktywny Śląski prowadzone były zajęcia biegowe oraz nordic walking. W tym roku oferta zajęć została rozszerzona o trening funkcjonalny, zumbę, tabatę oraz warsztaty.

„Miałem przyjemność wziąć udział w akcji „Biegaj z nami na Stadionie Śląskim”
w zeszłym roku i uważam, że to świetna sprawa, móc trenować pod okiem doświadczonych instruktorów. Akcja Aktywny Śląski jest skierowana zarówno do młodych osób, jak i seniorów. Nie ważny jest poziom sportowy uczestnika, ponieważ każdy znajdzie zajęcia dla siebie.
W tym roku w treningach wezmą udział nasi ambasadorzy, lekkoatletyczni mistrzowie olimpijscy, świata i Europy. Myślę, że będzie można się od nich wiele nauczyć.” – mówi Jan Widera Prezes Stadionu Śląskiego.

Treningi odbywają się przez cały rok, od stycznia do grudnia. Organizowane są na obiektach i terenie przylegającym do Stadionu Śląskiego. Zbiórka ma miejsce w recepcji Stadionu Śląskiego (wejście od strony promenady J. Ziętka). Każdy uczestnik może nieodpłatnie wypożyczyć sprzęt sportowy, skorzystać ze stadionowej szatni oraz parkingu.

„Misją Stadionu Śląskiego jest popularyzowanie sportu wśród mieszkańców województwa śląskiego. Widząc w zeszłym roku, jak duże zainteresowanie miały zajęcia
biegowe oraz nordic walking, chcieliśmy rozwinąć nasz projekt o ćwiczenia, które będą uzupełnieniem projektu. Zamierzamy również edukować uczestników akcji, dlatego raz na kwartał zaplanowaliśmy warsztaty, podczas których specjaliści podzielą się swoją wiedza
z zakresu zdrowego stylu życia.” – dodaje Jan Widera.

Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, posiadających duże doświadczenie. Za nordic walking odpowiada Katarzyna Wolniewicz, która może się poszczyć m.in. 1. miejscem w mistrzostwach Europy w nordic walking na 5 km oraz zdobyciem pucharu Europy na dystansie 10 km. Nad treningami biegowymi sprawuje pieczę August Jakubik, który ukończył 68 ultramaratonów oraz 151 maratonów. Jest brązowym medalistą mistrzostw świata w biegu 48 godzinnym z rekordem Polski 370 km 381 m. Na zawodach
i treningach, w tym czasie, przebiegł ponad 140 000 km. Andrzej Zuber prowadzi zajęcia tabaty oraz zumby. To energiczny i nieprzewidywalny instruktor, który swoją energią i entuzjazmem do ćwiczeń potrafi zarażać nawet najbardziej oporne osoby. Ostatnim trenerem jest Kamil Rochalski.  Współorganizator cenionego na Śląsku ekstremalnego biegu z przeszkodami Szturm Śląski. Podczas treningów funkcjonalnych rozwinął umiejętności wielu podopiecznych.

Harmonogram zajęć Aktywny Śląski prezentuje się następująco:

  • zajęcia biegowe – w każdy wtorek i czwartek o godz. 18:00,
  • nordic walking – w każdy poniedziałek i środę o godz. 18:00,
  • trening funkcjonalny – w każdy poniedziałek o godz. 18:00 oraz w sobotę o godz. 12:00,
  • zumba – w każdą środę o godz. 19:30,
  • tabata – w każdy piątek o godz. 17:00.

Zachęcamy do uczestnictwa niezależnie od stopnia zaawansowania. Więcej informacji można znaleźć pod adresem aktywnyslaski.pl.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest