Łukasz Kohut złożył projekt rezolucji ws. wykluczenia Rosji z systemu SWIFT

Łukasz Kohut złożył projekt rezolucji ws. wykluczenia Rosji z systemu SWIFT

25 lutego 2022 Wyłączono przez redakcja

W reakcji niesatysfakcjonujące decyzje przywódców europejskich ws. agresji na Ukrainę, europoseł Łukasz Kohut złożył projekt rezolucji, w którym Parlament Europejski wzywa Radę (czyli państwa członkowskie UE) do wyrażenia zgody na natychmiastowe wyłączenie Federacji Rosyjskiej z systemu bankowego SWIFT!

Chodzi o to, by uniemożliwić rosyjskim instytucjom finansowym takim jak banki, domy maklerskie, giełdy, wysyłanie pieniędzy do i z kraju. Zastosowanie takiej sankcji oznaczałoby koniec transakcji międzynarodowych z Moskwą, a w konsekwencji drastyczny odpływ kapitału i spadek wartości rubla.

Nie może być tak, że jedno państwo w biały dzień napada na drugie – ostrzeliwuje domy, morduje cywilów, a w niektóre stolice europejskie boją się podejmować decyzji. To skandal! Putin rozumie tylko język siły, dlatego nasze odpowiedzi muszą być dotkliwe i precyzyjne. Bo tylko takie reakcje mogą ograniczyć jego brutalną agresję na Ukrainę” – mówi Łukasz Kohut.

Zgodnie z artykułem 3. Traktatów celem Unii jest wspieranie pokoju. W związku z tym mocne sankcje ekonomiczne są na tym etapie wskazane, by ograniczyć rosyjską agresję.

Jak wielu z Was, jestem wściekły w związku z wczorajszymi decyzjami przywódców europejskich. Dlatego my, jako posłowie do Parlamentu Europejskiego, wybrani bezpośrednio przez Was, obywateli, musimy wywrzeć presję na przywódców europejskich, aby przyjęli mocniejszy pakiet sankcji. Nie ma czasu do stracenia!” – apeluje europoseł Kohut.

(projekt rezolucji)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest