Stadion Śląski przyłączył się do akcji „Godzina dla Ziemi” i przez 60 minut zgaśnie dla Ziemi.

Stadion Śląski przyłączył się do akcji „Godzina dla Ziemi” i przez 60 minut zgaśnie dla Ziemi.

27 marca 2022 Wyłączono przez redakcja

W wielu miastach w Polsce i na całym świecie, w sobotę, 26 marca br. o godzinie 20.30 na 60 minut zostanie wygaszone światło. Akcja „Godzina dla Ziemi” to symboliczny wyraz troski o naszą planetę,  różnorodność biologiczną lądów, mórz i oceanów.

Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Razem dla Planety”. Godzina dla Ziemi ma być w tym roku także wyrazem solidarności z Ukrainą, a zgaszone na godzinę światła wołaniem o pokój, troskę o ludzi i całą planetę. Stadion Śląski w tym roku po raz kolejny przyłącza się do inicjatywy Godzina dla Ziemi, którego organizatorem jest Światowy Fundusz na Rzecz Przyrody (WWF). „Godzina dla Ziemi” prowadzona jest od 2007 r. i  jest już 15. edycją organizowaną w Polsce, a 16. edycją na świecie.

W swojej sportowo-biznesowej działalności na Stadionie Śląskim nie zapomina się o aspektach środowiskowych. Warto dodać, że obiekt znajduje się w szczególnym miejscu – jednym z największych miejskich parków w Europie. Na Stadionie wdrożono kilka prośrodowiskowych inicjatyw, które powstały w trosce o otoczenie m.in. gromadzenie deszczówki w zbiorniku retencyjnym, która wykorzystywana jest m.in. do podlewania murawy, utworzenie farmy fotowoltaicznej, która zaspokaja bieżące potrzeby energetyczne obiektu, powstanie stacji ładowania samochodów elektrycznych, utworzonych przy współpracy z firmą Tauron, zapewnienie bezpłatnej komunikacji publicznej w drodze na wydarzenia organizowane na Śląskim czy udostępnienie miejsc parkingowych dla rowerów. Obecnie na Stadionie Śląskim trwają prace związane z eliminacją plastiku w punktach gastronomicznych i zastąpieniem ich opakowaniami wielokrotnego użytku.

– Ochrona środowiska jest obowiązkiem każdego człowieka. Musimy dbać o naszą planetę jak i o własne zdrowie. Mam nadzieję, że akcja skłoni wszystkich do refleksji i obudzi w ludziach szacunek do zasobów naturalnych Ziemi. Rozumiejąc wagę problemu, w naszej działalności wciąż staramy się wdrażać kolejne proekologiczne rozwiązania, a ochrona środowiska jest jednym z celów zrównoważonego rozwoju naszej spółki. Udział instytucji i obiektów publicznych w tego typu akcje jest bardzo istotny w uświadamianiu społeczeństwa o problemach środowiska naturalnego, więc chętnie dołączamy się do inicjatywy razem z Pałacem Prezydenckim, Kancelarią Sejmu i Senatu czy Zamkiem Królewskim w Warszawie. Chcemy być częścią tego projektu i przypominać ludziom, że o środowisko należy dbać nieustannie. – mówi Jan Widera, Prezes Stadionu Śląskiego.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest