Uchodźcy i uchodźcy, czy dla wszystkich taka sama pomoc?

Uchodźcy i uchodźcy, czy dla wszystkich taka sama pomoc?

11 marca 2022 Wyłączono przez redakcja

85 cudzoziemców próbowało minionej doby nielegalnie dostać się do Polski przez granicę z Białorusią – podała w piątek Straż Graniczna.

Według jej danych, to najwięcej od początku roku. W piątek do godzin rannych SG zatrzymała kolejnych 26 nielegalnych imigrantów.

Na odcinku placówki Straży Granicznej w Mielniku miała miejsce kolejna próba siłowego forsowania granicy – podała w piątek rano na Twitterze Straż Graniczna.

2 marca 2022 r. weszło w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu przebywania na obszarze 183 miejscowości przy granicy z Białorusią, w tym w 115 w województwie podlaskim i w 68 w województwie lubelskim. Obowiązuje ono do 30 czerwca 2022 r.

To przedłużenie rozporządzenia, które obowiązywało od 1 grudnia 2021 do 1 marca 2022 r. Wcześniej od 2 września do 30 listopada 2021 r. na tym samym terenie był wprowadzony stan wyjątkowy.

W rozporządzeniu napisano, że dalszy zakaz przebywania na wyznaczonym obszarze przy granicy jest uzasadniony, bo wciąż mają miejsce próby nielegalnego przekraczania granicy i incydenty w bezpośredniej bliskości granicy i mogą być one wykorzystywane do – jak napisano – „eskalacji trwającego obecnie kryzysu migracyjnego, a w konsekwencji do spowolnienia trwających prac inwestycyjnych związanych z budową bariery technicznego i elektronicznego zabezpieczenia granicy państwowej”.

Podano także, że wydłużony zakaz przebywania w strefie nadgranicznej ma także umożliwić zakończenie budowy tej zapory. (PAP)

autor: Robert Fiłończuk

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest