Weekend w SDK

Weekend w SDK

25 marca 2022 Wyłączono przez redakcja

Starochorzowski Dom Kultury zaprasza w najbliższy weekend:

25.03, godz. 19.00
Bez Puenty Impro – Musical

Tym razem Bez Puenty Impro wystąpią dla nas w dłuższej formie scenicznej, musicalu.

W historii teatru jest mnóstwo Musicali, które znają wszyscy jak, chociażby West Side Story czy Deszczowa Piosenka. My zagramy Musical Improwizowany, czyli taki, który powstanie dosłownie na Waszych oczach. Będzie oczywiście muzyka na żywo, taniec, śpiew i historia, która chwyci was za serce lub rozbawi do łez. Tytuł spektaklu i fabuła będzie zależeć od Was i Waszej kreatywności. A my postaram się oddać na scenie to, co stworzyliście we własnych głowach. 1,5-godzinny spektakl, który z pewnością sprawi uśmiech na waszych twarzach i ból brzucha ze śmiechu.

Opis grupy: Bez Puenty Impro to grupa zawodowych artystów: aktorów, muzyków i wokalistów, którzy wspólnymi siłami tworzą spektakle improwizowane. Jest to coś, co zdecydowanie wyróżnia nas na tle innych grup. Każdy z nas jest inny i każdy z nas wnosi do spektaklu coś oryginalnego. Swoje doświadczenia z desek teatralnych na terenie całego kraju z przyjemnością przelewamy na deski teatru improwizowanego. Występowaliśmy na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie czy Kinoteatru Rialto. Regularnie również występujemy na deskach Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Bilety: 25 zł

Info: majka@chck.pl, tel. 32 247 39 56

https://sdk.org.pl/events/event/bez-puenty-impro-musical/

26.03, godz. 10.00
Pracowania wyobraźni – warsztaty

 

Tworzenie ikony technika decoupage dla każdego

Sztuka decoupage’u pozwala tworzyć doskonałe imitacje różnych stylów i dzieł. Entuzjaści malarstwa ikonowego mogą stworzyć własną ikonę na wzór tych z prawosławnych cerkwi, wykorzystując do tego różne techniki decoupage’u, m.in. złocenia, przecierki, cieniowania i spękania. Tworzenie ikony wymaga doskonałego opanowania różnych technik dekoracyjnych, lecz nasz kurs pozwoli stworzyć piękną ikonę każdemu.

Zapewniamy materiał i twórczą atmosferę

Info. joannabw@chck.pl
bilet: 20 zł

 

26.03, godz. 18.00
SPEKTAKL „FRIDA”

Spektakl przeznaczony dla widzów dorosłych.

„FRIDA” to spektakl poświęcony życiu i twórczości wielkiej meksykańskiej malarki – Fridy Kahlo. Opowiada historię jej trudnych relacji z siostrą, oraz mężem Diego Riverą.
Spektakl ten też pokazuje, jak 100 lat temu ambitna artystka zdobywała sławę i uznanie w świecie malarstwa – tak bardzo wówczas zdominowanym przez mężczyzn. Sztuka ta ma być inspiracją dla współczesnych kobiet, by nie bały się walczyć o swoje i podejmowały nawet najtrudniejsze wyzwania. Przeciwności losu, które co chwila spotykały Fridę, nie złamały jej, a jej talent i ambicja doprowadziły ją na sam szczyt ikon malarstwa XX wieku.

Również wizualnie spektakl „FRIDA” nawiązuje do malarstwa, stając się wrażeniem artystycznym, czerpiącym z wielu dziedzin sztuki.

Partnerzy: MEDICINE-Everyday Therapy, PolakPotrafi.pl.
Patronat honorowy: Ambasada Meksyku w Polsce.
Spektakl trwa 70 min.
autor: Nika Jasturn
reżyseria: Jan Naturski
kostiumy: Agata Wierzbicka
scenografia: Elżbieta Bień
na scenie występują Honorata Sokół i Katarzyna Gołąb.

Bilety: 40 zł

Info: marek@chck.pl, tel. 32/247 39 58

 

I dwa seanse w naszej Frajdzie:

dla dzieci – „Szybcy i śnieżni”, 26.03, godz. 15.00
https://sdk.org.pl/events/event/szybcy-i-sniezni/

I dla dorosłych – „Kartoteka 64”, 26.03, godz. 18.00

https://sdk.org.pl/events/event/kartoteka-64/

 

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest