Hilda, Truda i Bercik wracają na chorzowski rynek!

Hilda, Truda i Bercik wracają na chorzowski rynek!

12 maja 2022 Wyłączono przez redakcja

Hilda, Truda i Bercik czyli trzy chorzowskie palmy, które zimowe miesiące spędziły w hali Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wracają na chorzowski rynek! Mieszkańcy będą mogli je podziwiać od 13 maja!

Transport palm na chorzowski rynek odbędzie się jutro (13 maja) z samego rana. Jest to zawsze spore wyzwanie logistyczne. Każda z nich waży koło tony. Trzeba je przenosić niezwykle ostrożnie, aby ich nie uszkodzić. To duża akcja , która trwa zwykle cały dzień.

Palmy Hilda, Truda i Bercik w czasie zimy były pod bardzo dobrą opieką. Teraz aura jest sprzyjająca, są bardzo ciepłe dni i bez obaw możemy je przetransportować na chorzowski rynek. Podobnie jak w ubiegłym roku, palmy spędziły zimę w Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Opiekowali się nimi pracownicy zakładu zieleni.
Podczas zimy palmy potrzebują przede wszystkim cotygodniowego, ostrożnego podlewania, a także kontroli. W tym okresie są one narażone na ataki szkodników.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest