Blisko 45 mln zł na przebudowę DK79 przy Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Blisko 45 mln zł na przebudowę DK79 przy Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

16 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

Blisko 45 mln zł na przebudowę DK79 przy Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Chorzowska DK 79 zostanie przebudowana na odcinku od estakady do ul. 3 Maja. Umowę z wykonawcą podpisano 15 czerwca w Muzeum Hutnictwa.

Za realizację wartej blisko 45 mln zł inwestycji będzie odpowiadać firma Silesia Invest. Przedsięwzięcie będzie realizowane głównie ze środków zewnętrznych: 30 mln zł to pieniądze z Polskiego Ładu, 5 mln zł to fundusze unijne.

– To bardzo duża inwestycja dla miasta i dla naszej spółki – podkreśla Jarosław Szmitka, prezes zarządu firmy Silesia Invest. – Planujemy wejście na budowę w ciągu miesiąca. Obecnie, wspólnie z miastem, zajmiemy się opracowaniem projektów organizacji ruchu, żeby maksymalnie ograniczyć utrudnienia.

W ramach inwestycji przewidziano budowę zintegrowanego przystanku „Królewska Huta” w rejonie ul. Metalowców i Krakusa, przebudowę układu torowego, a także skomunikowanie i uzbrojenie znajdujących się na tym obszarze terenów poprzemysłowych.

– Ta inwestycja podwyższy wartość terenów poprzemysłowych, na których powstaną nowe miejsca pracy, nowe zakłady, nowe fabryki i firmy produkcyjne, ale też usługowe – podkreśla Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Zaplanowano m.in. przebudowę dwóch skrzyżowań z sygnalizacją świetlną, budowę chodników, przejścia podziemnego, parkingów i ścieżki rowerowej. Inwestycja nie tylko pozwoli na sprawniejszy dojazd do powstających i wciąż rozbudowywanych zakładów przemysłowych, ale też przyczyni się do wzrostu atrakcyjności inwestycyjnej terenów sąsiednich.

Przypominamy, że do końca czerwca zakończą się roboty budowlane na ul. Powstańców oraz ul. Hajduckiej, natomiast 16 czerwca przywrócony zostanie dwustronny ruch kołowy na ul. 3 Maja, na odcinku od ul. Floriańskiej do ul. Katowickiej.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest