„CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” – szwajcarska wystawa mobilna na World Urban Forum w Katowicach  – 27 czerwca 2022

„CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” – szwajcarska wystawa mobilna na World Urban Forum w Katowicach – 27 czerwca 2022

24 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

Czy technologia może ocalić świat? Wystawa prezentuje technologiczne rozwiązania w obszarach takich jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recykling, energia.

Czy technologia może ocalić świat? Wskutek rozwoju technologicznego ludzkość diametralnie zmieniła środowisko życia na Ziemi, co ma swoje dobre, ale także złe strony. Aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko naturalne i klimat, musimy zacząć jak najszybciej wdrażać ekologiczne nawyki i nowe technologie.

O wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”

Jako światowy lider w zakresie innowacyjności, Szwajcaria nieustannie dąży do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych w Agendzie 2030. Na wystawie „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” przedstawione zostaną innowacyjne, opracowane przez szwajcarskich naukowców
i przedsiębiorców rozwiązania technologiczne w takich obszarach, jak gospodarka wodna, rolnictwo, elektromobilność, recycling i energetyka.

Aby zainspirować innych do współpracy nad zrównoważoną przyszłością, w okresie od 29 października 2021 roku do grudnia 2022 roku Ambasada Szwajcarii w Polsce prezentuje w największych miastach Polski wystawę mobilną w instytucjach partnerskich.

Tym razem, 27 czerwca mobilna wystawa zawita do Katowic, gdzie prezentowana będzie w ramach wydarzenia WORLD URBAN FORUM WUF 11.

Światowe Forum Miejskie (World Urban Forum) to prestiżowa międzynarodowa konferencja organizowana przez ONZ-Habitat w celu rozwoju obszarów miejskich i osiedli ludzkich. Jest to najważniejsze globalne wydarzenie dotyczące polityki, transformacji i rozwoju miast. WUF odbywa się co dwa lata i gości ponad 20 tysięcy uczestników reprezentujących rządy, regiony, miasta, organizacje pozarządowe i instytucje finansowe. Ostatnia, 10. edycja odbyła się w 2020 roku w Abu Zabi, natomiast w maju 2019 roku ONZ-Habitat ogłosiło, że WUF 11 odbędzie się
w Katowicach.

Na uczestników Światowego Forum Miejskiego w Katowicach czekają liczne debaty, spotkania z ekspertami, rozmowy przy okrągłych stołach, sesje networkingowe oraz warsztaty.

Na tak prestiżowym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Szwajcarii oraz podróżującej po całej Polsce wystawy „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości”.

Prezentowaną podczas WUF 11 wystawę CLEANTECH 27 czerwca o 16:00 uroczyście otworzą Ambasador Szwajcarii w Polsce, JE Jürg Burri, Prorektor ds. nauki i finansów Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Michał Daszykowski.

 Wystawa mobilna „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” będzie dostępna do zwiedzania podczas WUF 11 w godzinach 10:00 – 20:00 w budynku Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego (Katowice ul. Uniwersytecka 4). Instalacja otwarta będzie dla wszystkich chętnych do 30 czerwca.

Partnerem WUF 11 jest Miasto Katowice. Więcej informacji na temat Światowego Forum Miejskiego w Katowicach można uzyskać na stronie: https://wuf11.katowice.eu/pl/

Wystawa mobilna dla publiczności

Wystawa mobilna „CLEANTECH – technologia dla zielonej przyszłości” otwarta będzie dla wszystkich chętnych w następujących instytucjach partnerskich:

  • 26 czerwca – 30 czerwca 2022, Katowice:

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego

Wejście główne, sala dolna

  1. Uniwersytecka 4., Katowice

Daty i miejsca będą na bieżąco aktualizowane na następującej stronie internetowej:https://bit.ly/WystawaCleantech

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest