Dzień Dziecka i Memoriał Janusza Kusocińskiego  już w niedzielę na Stadionie Śląskim!

Dzień Dziecka i Memoriał Janusza Kusocińskiego już w niedzielę na Stadionie Śląskim!

3 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

Będą liczne atrakcje i sportowe emocje

Tegoroczny Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim zbliża się wielkimi krokami. Na terenie chorzowskiego obiektu już w niedzielę, 5 czerwca, zorganizowane zostanie miasteczko pełne atrakcji dla najmłodszych. Impreza rozpocznie się o 11:30, a wstęp i atrakcje dla dzieci będą bezpłatne. Tego samego dnia od 14:45 na arenie głównej obiektu będzie można kibicować najlepszym lekkoatletom biorącym udział w Memoriale Janusza Kusocińskiego.

Strefa dmuchańców, euro-bungee, samochodziki elektryczne, kolejka torowa, tor przeszkód oraz malowanie twarzy to tylko mała część atrakcji, z których będą mogły skorzystać młodsze dzieci. Organizatorzy z myślą o nieco starszych przygotowali także strefę wirtualnej rzeczywistości, w której po założeniu gogli będzie można przejść się deską strachu, przetestować umiejętności strzeleckie, czy wspiąć się na góry.

– Każde dziecko czeka na ten dzień z niecierpliwością, to wyjątkowe chwile, które warto spędzić z najbliższymi, ofiarując im to co najcenniejsze, czyli nasz czas i zainteresowanie. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na Stadion Śląski w najbliższą niedzielę, 5 czerwca. Przygotowaliśmy dla najmłodszych mnóstwo atrakcji i zabaw edukacyjnych, spędźmy ten czas wspólnie, w gronie najbliższych i pozwólmy dzieciom aktywnie spędzić czas. Dzieciństwo przemija ale piękne wspomnienia pozostają z nami na całe życie – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

– Aby urozmaicić całość na wydarzenie zaprosiliśmy wiele instytucji, takich jak Silesia Film, Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, czy Operę Śląską w Bytomiu. Na stanowiskach wielu wystawców przewidziano zajęcia dla dzieci i młodzieży. Będą to m.in. lekcje baletu, zabawy i gry przyrodnicze, a także stanowisko MikroKosmos, gdzie będzie można odkryć tajemnice kinematografii – mówi dyrektor generalny Stadionu Śląskiego Bartłomiej Kowalski.

Ciekawie zapowiada się także atrakcja przygotowana przez Teatr Jednej Miny. Będzie to tzw. „ALE CYRK!”, czyli autorski program rozrywkowo-edukacyjny oparty o założenia pedagogiki i ruchu. Podczas tego występu aktorzy, mimowie i artyści balonowi zadbają o dobry humor wszystkich dzieci obecnych na miejscu. Całość ma zawierać elementy sportu, zabawy i nauki w połączeniu z cyrkowymi rekwizytami.

            W najbliższą niedzielę na Stadionie Śląskim, Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym, odbędzie się również Memoriał Janusza Kusocińskiego. Podczas jednego z najlepszych mityngów lekkoatletycznych w Polsce na arenie głównej Śląskiego Giganta będzie można zobaczyć m.in. Anitę Włodarczyk, Ewę Swobodę, Justynę Święty-Ersetic czy Pawła Fajdka. Organizatorzy Memoriału zapewnili, że również przygotowali lekkoatletyczne atrakcje dla najmłodszych.

– Sportowe emocje z najwyższej półki wracają na Stadion Śląski. Najlepsi lekkoatleci na świecie, reprezentanci Polski i medaliści największych imprez znów wystąpią w legendarnym Kotle Czarownic w trakcie 68. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Zapraszam wszystkich kibiców na Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, wierzę, że i tym razem doping tysięcy gardeł zainspiruje gwiazdy Królowej Sportu do pokonywania własnych barier i walki o zwycięstwo, dostarczając nam niezapomnianych wrażeń i ucząc sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Wspierajmy naszych mistrzów w drodze po kolejne sportowe laury – zaprasza wszystkich marszałek Jakub Chełstowski.

            Dodajmy, że wstęp na oba wydarzenia jest darmowy, a uczestnicy będą mogli swobodnie przemieszczać się między strefą kibica na trybunach obiektu, a miasteczkiem atrakcji dla najmłodszych.

            W tym dniu dostępna będzie także nowa atrakcja na Stadionie Śląskim. Będą to odpłatne skoki dla dorosłych, czyli Dream Jump z korony obiektu. Chętni śmiałkowie będą mogli wjechać na specjalnie przygotowaną platformę na wysokości 40 metrów i doznać niezapomnianych wrażeń podczas skoku.

Dzień Dziecka na Stadionie Śląskim odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca – początek zaplanowano na godzinę 11:30 na obwodnicy obiektu. Wstęp będzie możliwy bramami 3, 4 oraz 5. O 14:45 na arenie głównej rozpocznie się Memoriał Janusza Kusocińskiego. Wstęp na teren obiektu oraz udział w Memoriale i atrakcje dla dzieci są w pełni darmowe. Zakończenie całości przewidziano na 18:30.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest