Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA w Regionie Śląskim

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA w Regionie Śląskim

25 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

Otwarte w 2019 roku największe na Śląsku laboratorium centralne DIAGNOSTYKI powiększa swoją powierzchnię, a tym samym podwyższy ilość przeprowadzanych dla mieszkańców Śląska, Zagłębia, Częstochowy i Podbeskidzia badań. Ich liczba, realizowana tylko w tym jednym laboratorium wynosi obecnie ponad  5 mln rocznie.

Dwa nowe Punkty Pobrań

Oddział przy Paderewskiego 32 c, gdzie mieści się centralne laboratorium i główna siedziba spółki na Śląsku otwiera dla mieszkańców Katowic dwa nowe punkty pobrań w świetnych lokalizacjach: przy Chorzowskiej 11 (w pobliżu Ronda) i przy Jankego 14 (dzielnica Brynów/Ochojec). Otwarciu nowych punktów towarzyszą akcje profilaktyczne zachęcające do wykonania badań o nazwie „Diagnostyka kocha Śląsk”  i „Pakiet na każdą pogodę”. W obu przypadkach pacjenci mogą zrealizować kilkaset wybranych badań z upustem sięgającym 30%, a dodatkowo badanie poziomu  witaminy D za 0 zł. Akcja potrwa do 31 lipca 2022 roku. Każdy z nowo otwartych punktów oferuje bezpłatny parking dla pacjentów.

Powiększone laboratorium Regionu Śląsk

Powierzchnia laboratorium centralnego wynosi obecnie 3000 m2.  Znajdują się w nim pracownie analityki ogólnej, biochemii i immunochemii, hematologii z koagulologią, mikrobiologii,  immunologii i elektroforezy białek oraz pracownia przyjęcia materiału. DIAGNOSTYKA, pragnąc zaoferować swoim pacjentom usługi najwyżej jakości, korzysta z innowacyjnych technologii i sprzętów światowych liderów branży diagnostycznej, laboratorium centralne Regionu Śląsk zostało wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązanie automatyzacji procesów analitycznych. Linia technologiczna firmy ABBOTT łączy wysokowydajne analizatory diagnostyczne z funkcjami umożliwiającymi wysoką standaryzację etapów postępowania z materiałem pacjenta. Pełny monitoring informatyczny za pomocą systemu informatycznego e-Lab oraz AlinIQ AMS ABBOTT daje możliwość zarówno bezpośredniego śledzenia statusu pracy jak i czuwania nad prawidłową procedurą kontroli jakości  zapewniając bezpieczeństwo wiarygodności wyników.

Jak badają się mieszkańcy Regionu Śląsk

Wbrew przypuszczeniom to nie morfologia jest najpopularniejszym i najczęściej zlecanym badaniem na Śląsku tylko kreatynina, badanie, które służy ocenie pracy nerek.  Następnie kolejno na liście pod względem częstotliwości wykonania są: glukoza, morfologia, mocz, TSH, CRP, próby wątrobowe i lipidogram. Dane pochodzą z roku 2021 do czerwca 2022 roku.

Jeśli chodzi o ilość zaszczepionych przeciw SARS Cov -2 to w Katowicach zostało podanych 5 tysięcy dawek, natomiast w programie Profilaktyka 40 plus Śląsk znalazł się na 7. miejscu na tle innych regionów. Rekordzistą okazał się Poznań z liczbą ponad 60 tys. wykonanych badań, potem Wrocław z liczbą 35 tys., na Śląsku zostało wykonanych 25 tys. badań w ramach tego programu.

                                                                       ***

Region Śląsk sieci DIAGNOSTYKA został utworzony w 2005 roku. Obecnie w jego strukturze działa 18 laboratoriów oraz 121 Punktów Pobrań, zlokalizowanych m.in. na Śląsku, Podbeskidziu, Zagłębiu, w okolicach Częstochowy i Opola.

DIAGNOSTYKA to największa w Polsce sieć laboratoriów medycznych, specjalizująca się w realizacji profesjonalnych usług – od pobrania i transportu materiału biologicznego, poprzez wykonanie badania, aż do dostarczenia wyniku analiz medycznych w możliwie najkrótszym czasie. Posiada ponad 1000 Punktów Pobrań w całej Polsce, wykonując rocznie 120 milionów badań dla ponad 18 milionów pacjentów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest