Ogrodowa Strefa Kultury w SDK – cykl koncertów wakacyjnych

Ogrodowa Strefa Kultury w SDK – cykl koncertów wakacyjnych

15 czerwca 2022 Wyłączono przez redakcja

1 lipca rusza Ogrodowa Strefa Kultury przy Starochorzowskim Domu Kultury!

W każdy wakacyjny weekend będzie okazja, by odwiedzić SDK, bowiem przygotowaliśmy szereg atrakcji – od koncertów, przez potańcówki aż po spektakle.

“Już w ubiegłym roku staraliśmy się przygotować program artystyczny, który miał miejscu u nas przez całe wakacje” – mówi Majka Łamik specjalista ds. Organizacji imprez SDK. – “Również I tym razem zależy nam, by każdy znalazł coś dla siebie, dlatego co tydzień, na naszym ogrodzie odbywać się będą rozmaite wydarzenia”.

Co dokładnie będzie się działo?

Sprawdźcie:

1.07 19.00 Koncert otwarcia Ogrodowej Strefy Kultury – OGRODOWE ELEKTROPOP PARTY – Marzetz&Sunshine Drinkers, Franky
3.07 18.00 Koncert jazzowy Piotr Schmidt & Boogie Skiedrzyński Duo w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
8.07 20.00 Koncert zespołu „Rumba Wachaca” Latynoamerykański wieczór taneczny- Ogrodowa Strefa Kultury
15.07 18.00 Ogrodowa Strefa Kultury – Koncert ROZRYWKA I KLASYKA W OGRODZIE – w wykonaniu kwintetu dętego Filharmonii Śląskiej
22.07 20.00 Koncert zespołu muzyki alternatywnej „Skrawki” Ogrodowa Strefa Kultury
29.07 18.00 Koncert OGRODOWE PARTY w wykonaniu zespołu De Silvers – Ogrodowa Strefa Kultury
6.08 19.30 Reggae w ogrodzie – Koncert zespołu „Bez Ceregieli „- Ogrodowa Strefa Kultury
12.08 19.00 GŁOSY W OGRODZIE koncert Zespołu Avocado – Ogrodowa Strefa Kultury
20.08 17.00 Familijny spektakl plenerowy J. Naturskiego ” GDZIE JEST TATA? Ogrodowa Strefa Kultury
27.08 14.00 do 20.00 Piknik Śląski

Koniecznie bądźcie z nami już 1go lipca – będzie to koncert, a właściwie party w stylu electropop, którym rozpoczniemy cykl wydarzeń.

O godz. 19.00 Party otworzy występ zespołu Marzetz& Sunshine Drinkers. Projekt muzyczny łączący ze sobą muzykę elektroniczną z energią i ekspresją bandu grającego na żywo.

Muzyczne show oparte jest o muzykę autorską z pogranicza muzyki house, chill-house’u, acid-house’u oraz znane utwory muzyki elektronicznej/electropopowej.

Sunshine Drinkers to nic innego jak set dj’ski grany przez cały zespół!

Nad całością projektu czuwa pomysłodawca Michał Marzetz – producent muzyczny i twórca szeroko pojętej muzyki elektronicznej: od relaksujących ambientów po taneczne utwory house.

Zespół wystąpi w składzie:

Maria Marzetz – wokal

Michał Marzetz – elektronika, gitara

Krzysztof Głuch jr – gitara

Paweł Łamik – bas

Kamil Bajor – perkusja

Marcin Melcher – trąbka

Piotr Banaś – saksofon

Gwiazdą wieczoru będzie FRANKY i jego najnowszy materiał z albumu #lubiecie.

Kamil Franczak znany wcześniej jako aktor Teatru Rozrywki, wokalista, songwriter, aktor, prezenter. Laureat festiwali oraz nagród muzycznych i teatralnych. Współprowadzący program Poziom 2.0, emitowany w latach 2011-12 na antenie TVP2.wokalista grupy Zero Procent, z którą przez kilka lat współpracy zagrał setki koncertów, wydał dwa studyjne albumy pokazuje nam się w całkiem nowej, zaskakującej dla wielu odsłonie.

Na początku 2018 roku, w ścisłej współpracy z producentem, Danielem Cebulą-Oryniczem, rozpoczął prace nad pierwszym solowym materiałem, który ma wyznaczyć zupełnie nową drogę i muzyczny kierunek jego artystycznych poczynań.

Na debiutanckim albumie „#lubiecie” nie usłyszymy utworów ubranych w przystępne, czy „popularne” brzmienia. Twórcy zdecydowanie stawiają na swoją muzyczną tożsamość, która będąc odzwierciedleniem wrażliwości młodego piosenkarza, pozwala na szczerą wypowiedź. Podaną i śpiewaną tylko tak, jak FRANKY czuje i lubi. Przez to „#lubiecie”, będzie stać pod znakiem swobody wypowiedzi. Jednocześnie jest zapowiedzią pozostania na świadomie obranym, artystycznym kursie na znacznie dłużej.

Skład zespołu:

FRANKY – vocal

Dawid Makosz – instrumenty klawiszowe, loopy

Klaudia Wachtarczyk – bass, instrumenty klawiszowe

Tymek Papior – bębny

Po tej dawce niesamowitych electropopowych i housowych brzmień nie może zabraknąć imprezy do rana…

Na afterparty zapraszamy wraz z DJem Beat Le Juice na naszej sali widowiskowej w SDK ( tego jeszcze nie grali 😀 ). Będzie funkowo i niezmiennie tanecznie!

Po szczegółowe informacje zaglądajcie na naszą stronę: sdk.org.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest