Największa rafa koralowa z klocków LEGO na świecie – do zobaczenia w Gliwicach

Największa rafa koralowa z klocków LEGO na świecie – do zobaczenia w Gliwicach

10 lipca 2022 Wyłączono przez redakcja

Nowa atrakcja – największa rafa koralowa na świecie, zbudowana z klocków LEGO®, do zobaczenia na Wystawie Budowli z Klocków Lego® w Gliwicach (CH Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315).

Zapraszamy, nie tylko dzieci, do świata podwodnych przygód. W specjalnie wydzielonej strefie Zwiedzający przeniosą się w magiczny i kolorowy świat oceanicznych głębin, gdzie mogą podziwiać, wykonane z klocków Lego®, morskie stworzenia z najdalszych zakątków świata. Poruszające się wśród raf koralowych, bajecznie kolorowe rybki oraz specjalnie przygotowane oświetlenie sprawią, że można się poczuć jak nurkowie w głębinach.

    Nasza rafa koralowa prawdopodobnie jest największym tego typu modelem z klocków Lego®, więc budowniczowie rozważają zgłoszenie jej do księgi rekordów. Fakt, że wśród projektantów jest były profesjonalny płetwonurek sprawia, że wiernie odwzorowano prawdziwy podwodny ekosystem, zarówno w jaskiniach, jak i na skalnych klifach. Do zbudowania rafy zużyto ponad miliona klocków w 142 kolorach.  Na makiecie zaprezentowano niemal 10.000 zwierząt i niezliczoną ilość roślin. Łączna waga klocków szacowana jest na więcej niż pół tony. 

    Oprócz zabawy i niewątpliwych walorów wizualnych organizatorzy chcą zwrócić uwagę, nie tylko dzieci, na skutki zanieczyszczania środowiska. Naturalna regeneracja rafy jest bardzo powolna, dlatego tak ważne jest kształtowanie, już od najmłodszych lat, postaw proekologicznych.

    Na Największej w Europie Wystawie Budowli z klocków Lego® w Gliwicach można zobaczyć ponadto 100 niesamowitych modeli, a wśród nich niezwykły Batmobill w skali 1:1 wykonany z 900.000 klocków, wpisaną do Księgi Rekordów GUINNESSA rekonstrukcja Katedry Notre-Dame, bohaterów filmów i bajek, figury gwiazd muzyki i sportu oraz wiele innych.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest