Śląskie Funzeum inspiracją do odkrywania nowych miejsc i kreatywnej zabawy

Śląskie Funzeum inspiracją do odkrywania nowych miejsc i kreatywnej zabawy

17 lipca 2022 Wyłączono przez redakcja

Polska mapa turystyczna wzbogaciła się w 2022 roku o nową atrakcję, która powstała na Śląsku. W Gliwicach otwarto pierwsze w naszym kraju Funzeum, czyli nietypowe muzeum łączące świat edukacji, zabawy i technologii cyfrowej.

Mimo młodego stażu, Funzeum zostało już docenione przez zwiedzających. Obiekt zajął 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia.

Funzeum, nietypowe Muzeum Światła i Koloru jest miejscem, które wyłamuje się ze schematów zwiedzania. Prezentowane ekspozycje są nowatorskie i zaskakujące dzięki swojej interaktywności. Na powierzchni około 4 000 mkw. znajduje się ponad 50 multimedialnych instalacji i wiele kreatywnych elementów. Niektóre z nich można współtworzyć według własnych inspiracji. Nie znajdziemy tu zamkniętych gablot jak w tradycyjnych placówkach muzealnych, na wielu eksponatach wolno siadać, a do niektórych da się nawet wejść. Obiekt daje także możliwość realizacji oryginalnych zdjęć przez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i kreatywnych pomysłów. Funzeum tworzy kilkadziesiąt różnorodnych, tematycznych instalacji i jest inspirowane m.in. TeamLab Borderless w Tokio, czyli największym muzeum sztuki cyfrowej na świecie.

Bardzo się cieszymy, że Funzeum zostało zauważone i docenione przez Internautów jako nowa i ciekawa atrakcja na turystycznej mapie Polski wygrywając popularny plebiscyt. Jest to dla nas duże wyróżnienie i potwierdzenie, że warto było zaangażować czas i środki w stworzenie obiektu z nowatorskimi pomysłami, oferującego kreatywną edukację i zabawę oraz dostarczającego niezapomnianych przeżyć. Nie spoczywamy jednak na laurach, wygrana w plebiscycie Top Atrakcje 2022 mobilizuje nas do dalszego rozwijania konceptu pierwszego w Polsce Funzeum jako nietypowego obiektu edukacyjno-rozrywkowego. Już planujemy rozbudowę i wzbogacenie instalacji w strefie FLUO i w strefie światła. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Na zwiedzających czekają 2 stałe wystawy „Kolor” i „Światło”, które pozwalają w niestandardowy i interaktywny sposób zapoznać się z tytułowymi tematami. Multimedialne wystawy prezentują wybrane zagadnienia z zakresu fizyki, biologii, historii oraz sztuki. Cały obiekt zaprojektowano tak, aby dostarczał dobrej dawki zabawy i odpowiedniej dawki wiedzy osobom w każdym wieku. Dla ciekawskich dodatkowo w całym obiekcie Funzeum rozmieszczono tablice edukacyjne, wyjaśniające wybrane zjawiska i prezentujące dodatkowe informacje o różnych, interesujących zagadnieniach.

Zwiedzając pierwsze w Polsce Funzeum poza możliwością doświadczania różnych zjawisk w trakcie odkrywania jego tajemnic, można uzyskać odpowiedzi na wiele ciekawych pytań, m.in.: Dlaczego gwiazdy świecą?, Czym jest luminescencja?, Co to takiego odbijanie światła? czy Jak i dlaczego powstaje tęcza?

Funzeum łączy możliwości technologii cyfrowej z edukacyjną zabawą światłem i kolorem co sprawia, że potrafi zaskakiwać zarówno najmłodszych, jak i dorosłych gości. Czas wakacji sprzyja odkrywaniu nowych miejsc, a nietypowe muzeum otwarte w tym roku w Gliwicach może być ciekawym i atrakcyjnym pomysłem na letnią, rodzinną wycieczkę lub wypad z przyjaciółmi.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest