Coradia iLint Alstom z powodzeniem pokonuje 1175 km bez uzupełniania zapasów wodoru

Coradia iLint Alstom z powodzeniem pokonuje 1175 km bez uzupełniania zapasów wodoru

27 września 2022 Wyłączono przez redakcja

Coradia iLint Alstom z powodzeniem pokonuje 1175 km bez uzupełniania zapasów wodoru 
·       Pociąg Coradia iLint przejechał 1175 kilometrów na jednym zbiorniku wodoru
·       Bezemisyjna podróż od Bremervörde do Monachium
·       Nowy światowy kamień milowy dla czystych, alternatywnych napędów w transporcie kolejowym

16 września 2022 – Alstom, globalny lider w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, zademonstrował skuteczność swoich rozwiązań zasilanych wodorem w transporcie długodystansowym. Podczas podróży, seryjnie produkowany egzemplarz Coradia iLint, bez żadnych modyfikacji konstrukcyjnych pokonał 1175 kilometrów na jednym zbiorniku wodoru, emitując jedynie wodę i pracując z bardzo niskim poziomem hałasu. Pojazd użyty do tej podróży pochodzi z floty należącej do LNVG (Landesnahverkehrsgesellschaft Niedersachsen), i od połowy sierpnia jest regularnie eksploatowany przez pasażerów w sieci evb (Eisenbahnen und Verkehrsbetriebe Elbe-Weser GmbH). Przy realizacji projektu Alstom współpracował również z firmą Linde, która dostarcza paliwo wodorowe.

„Jesteśmy liderem innowacji w niskoemisyjnym transporcie i jako pierwszy producent kolejowy na świecie zaoferowaliśmy pociąg pasażerski oparty na technologii wodorowej. Dzięki tej podróży dostarczyliśmy kolejnego dowodu na to, że nasze pociągi wodorowe mają wszelkie predyspozycje do zastąpienia pojazdów spalinowych” – powiedział Henri Poupart-Lafarge, dyrektor generalny i prezes zarządu w firmie Alstom. „Jesteśmy niezmiernie dumni z pionierskiej pracy, jaką wykonaliśmy w zakresie wprowadzania wodoru do transportu kolejowego.”

Trasa pociągu rozpoczęła się w Bremervörde (Dolna Saksonia) i prowadziła przez Hesję do Bawarii, gdzie pojazd zatrzymał się w Monachium. Po tej niezwykłej podróży, pociąg skieruje się teraz do stolicy Niemiec. W ramach targów InnoTrans 2022, które odbędą się w dniach 20-23 września, zaplanowano kilka przejazdów przez Berlin.

Zrównoważona mobilność budzi duże międzynarodowe zainteresowanie. Oprócz umowy z LNVG na 14 pociągów Coradia iLint w regionie Dolnej Saksonii, Alstom otrzymał zlecenie na dostawę 27 pociągów Coradia iLint w obszarze metropolitalnym Frankfurtu. Poza Niemcami, Alstom buduje sześć pociągów na wodór Coradia Stream we włoskim regionie Lombardii, z dodatkową opcją uzgodnioną na osiem kolejnych pojazdów.

Więcej informacji na temat podróży można znaleźć tutaj: Coradia iLint Alstom z powodzeniem pokonuje 1175 km | Alstom.

Coradia iLint for customer LNVG, based in Lower Saxony, Germany. Operator is EVB.

Informacje o pociągu Coradia iLint

Coradia iLint to pierwszy na świecie pociąg pasażerski zasilany wodorowym ogniwem paliwowym, które generuje energię elektryczną do napędu. Ten całkowicie bezemisyjny pociąg jest cichy i emituje jedynie parę wodną i kondensat. Coradia iLint charakteryzuje się kilkoma innowacjami: czystą konwersją energii, elastycznym magazynowaniem energii w akumulatorach oraz inteligentnym zarządzaniem siłą napędową i dostępną energią. Opracowany specjalnie do użytku na liniach niezelektryfikowanych, umożliwia czystą, zrównoważoną eksploatację pociągu przy zachowaniu wysokiej wydajności. Coradia iLint jest laureatem 2022 German Sustainability Design Award. Nagroda wyróżnia rozwiązania techniczne i społeczne, które są szczególnie skuteczne w napędzaniu transformacji do zrównoważonych produktów, produkcji, konsumpcji lub stylu życia zgodnie z Agendą 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Alstom

Wyznaczając trendy niskoemisyjnej przyszłości, Alstom opracowuje i wprowadza na rynek rozwiązania w zakresie mobilności, które stanowią zrównoważone podstawy przyszłego transportu. Oferta produktów Alstom obejmuje pociągi dużych prędkości, metra, kolei jednoszynowej oraz tramwaje, a także systemy zintegrowane, usługi dostosowane do potrzeb klienta, infrastrukturę, sygnalizację i rozwiązania w zakresie mobilności cyfrowej. Na całym świecie w komercyjnej eksploatacji znajduje się 150 tys. pojazdów firmy Alstom. W 2021 roku firma została włączona do indeksów zrównoważonego rozwoju Dow Jones, World and Europe, po raz 11 z rzędu. Grupa odnotowała przychody w wysokości 15,5 mld euro za rok obrotowy kończący się 31 marca 2022 r. Siedziba spółki Alstom mieści się we Francji. Przedsiębiorstwo prowadzi działalność w 70 krajach i zatrudnia ponad 74 tys. pracowników.

Więcej informacji www.alstom.com

Kontakt
Media:

Samuel MILLER – Tel.: +33 (0)6 65 47 40 14

samuel.miller@alstomgroup.com

Coralie COLLET – Tel.: +33 (0)7 63 63 09 62
coralie.collet@alstomgroup.com

Iwona BURZYŃSKA (CEE) – Tel.: +48 600 277 635

iwona.burzynska@alstomgroup.com

Patrycja Nojszewska (Polska) – tel. +48 609 424 535

patrycja.nojszewska@fleishmaneurope.com

Relacje z inwestorami:

Martin VAUJOUR – Tel.: +33 (0) 6 88 40 17 57

martin.vaujour@alstomgroup.com

Claire LEPELLETIER – Tel.: +33 (0) 6 76 64 33 06

claire.lepelletier@alstomgroup.com

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest