Najmodniejsze zasłony na Święta, czyli na co zwrócić uwagę.

Najmodniejsze zasłony na Święta, czyli na co zwrócić uwagę.

25 listopada 2022 Wyłączono przez redakcja

Zbliżają się Święta, dlatego warto pomyśleć o świątecznych dekoracjach.

Dotyczą one nie tylko wieńców adwentowych czy świeczników bądź bombkowych dekoracji. Klimat Świat może podkreślać nie tylko świąteczne drzewko, ale i odpowiednio dobrana zasłona. Poznajcie najmodniejsze zasłony na Święta. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze świątecznych zasłon?

Poza designem zasłony i dopasowaniem jej pod względem koloru do danego pomieszczenia warto zwrócić uwagę na stopień zaciemnienia, jaki gwarantuje dana tkanina. Zasłony zaciemniające typu blackout mogą gwarantować zaciemnienie sięgające nawet 80%. Dzięki temu można zapewnić sobie prywatność w tym szczególnym czasie, w którym chce się mieć jak najwięcej spokoju. Oczywiście można wybrać też zasłony o nieco mniejszym stopniu zaciemnienia. Kolejnym kryterium wyboru jest wykończenie zasłony. Oczywiście można wybrać modele na przelotkach, ale i taśmie marszczącej. W przypadku tej drugiej zasłonę można wsunąć na karnisz, ale i powiesić na żabkach. Z kolei zasłonę na przelotkach zakłada się bardzo łatwo, a do tego zapewnia mniejsze marszczenie. Istotne znaczenie ma także wymiar zasłony i tutaj jest jak najbardziej możliwość dopasowania zasłon do swoich potrzeb. Wystarczy zdecydować się na zasłony szyte na wymiar. Sprawdza się to w przypadku niższych pomieszczeń, gdzie klasyczne gotowe zasłony mogą być zbyt długie, ale i wtedy, gdy po prostu chce się wybrać inny wymiar, dopasowany do rozmiaru karnisza. Gotowe zasłony także świetnie się sprawdzą do wnętrz wysokich i o klasycznych wymiarach. Warto zatem przejść do tego, co w przypadku świątecznych dekoracji najważniejsze, a więc do designu zasłon.

Najmodniejsze zasłony na święta – stwórz elegancką aranżację okienną

Zasłony świąteczne z efektem glow to prawdziwe must have. Możecie je znaleźć w ofercie alena-firany.pl. Takie zasłony posiadają delikatne srebrne drobinki w strukturze materiału. Przypominają one iskrzące się drobinki śniegu albo biżuteryjne dekoracje. W każdym razie takie zasłony świetnie podkreślają świąteczny klimat. Można też do nich dobrać zwiewne firany wykonane z transparentnych, lekkich tkanin takich jak markizeta czy woal. Takie rozwiązanie sprawdzi się na podwójnym karniszu, bo wtedy można skorzystać w pełni z zalet takiej aranżacji okna. Zasłona będzie pełnić jednocześnie funkcję dekoracyjną i zaciemniającą. Innym świetnym i modnym wyborem jest zasłona o strukturze aksamitnej. Świetnie będzie się komponować z eleganckimi wypoczynkami o podobnym wykończeniu czy w jadalni – z tapicerowanymi krzesłami. Można wybrać zasłony w świątecznych kolorach. Tutaj możemy zdecydowanie polecić zasłony czerwone, a także szmaragdowe. Sprawdzą się jednak także inne kolory. Gdy wnętrze utrzymane jest w bieli, to warto przełamać ją ciemną zasłoną i tu doskonale sprawdzi się ta w kolorze królewskiego błękitu. Można oczywiście wybrać także zasłony pastelowe i przyozdobić je dokupionymi osobno spinkami z efektem glow. Na karniszu przy zasłonach można również powiesić dekoracyjne koraliki. czy też świąteczne dzwoneczki. Będą one dopełniać aranżację okiennej przestrzeni. Oczywiście sprawdzi się również gwiezdna girlanda umieszczona pomiędzy zasłonami. Zasłony mogą rzeczywiście wprowadzić świąteczny klimat i dodać wnętrzu więcej elegancji. Modele zaciemniające pozwolą Wam cieszyć się rodzinnym czasem w kameralnej, przytulnej atmosferze.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest