Nietypowa atrakcja dla seniora poprawiająca nastrój i łącząca pokolenia

Nietypowa atrakcja dla seniora poprawiająca nastrój i łącząca pokolenia

28 listopada 2022 Wyłączono przez redakcja

Szukając pomysłów na ciekawe spędzanie czasu stajemy często przed wyzwaniem znalezienia atrakcji, która będzie potrafiła zainteresować zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.

Dodatkowo, kiedy dni stają się ponure i zimne chętnie wybieramy interesujące miejsca zlokalizowane pod dachem, pozytywnie wpływające na poprawę nastroju. Jedną z inspiracji na nietypową atrakcję, pozwalającą oderwać się od szarej rzeczywistości i zanurzyć w świecie kolorów, jest wizyta w pierwszym w Polsce Funzeum.

Przestrzeń tego nietypowego muzeum zlokalizowanego na powierzchni prawie 4000 mkw. prezentuje w zaskakujący sposób zjawiska związane z kolorami i światłem. Barwną przestrzeń tworzą multimedialne instalacje i interaktywne elementy zachęcające do odkrywania i eksplorowania ekspozycji obiektu. Na zwiedzających czekają 2 stałe wystawy: wystawa koloru z instalacjami artystyczno-edukacyjnymi i wystawa światła prezentująca w nietypowy sposób wykorzystanie różnych form naturalnego i sztucznego światła.

Zastosowanie kreatywnych pomysłów i nowoczesnych technologii w prezentowaniu zjawisk związanych z kolorami i światłem sprawia, że bez względu na wiek zwiedzający chętnie angażują się w odkrywanie zasobów tego nietypowego muzeum. Dzieci, które często przychodzą to zarówno z rodzicami, jak i dziadkami, urzekają przede wszystkim kolory wnętrz, możliwość dotykania i twórczej zabawy poszczególnymi elementami wystaw bez zakazów typowych dla tradycyjnych placówek muzealnych. Dorośli z kolei dają się ponieść kreowaniu rzeczywistości, która zaskakuje dzięki wykorzystaniu oryginalnych pomysłów i technologii. Zarówno dzieci, jak i dorośli bawią się eksplorując zaprezentowane w Funzeum zjawiska. Dodatkowym atutem obiektu jest możliwość realizacji zdjęć, także rodzinnych, z ciekawymi efektami wizualnymi. Nietypowe atrakcje, jak pokazuje przykład śląskiego obiektu, mogą łączyć pokolenia przez wspólne zwiedzania i odkrywanie zaskakujących rozwiązań i interaktywnych elementów.

Funzeum powstało z myślą, aby pobudzać do kreatywnego odkrywania świata w każdym wieku i poznawania niezwykłych zjawisk z wykorzystaniem kolorów i światła. Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby motywować do twórczego działania i przekazywać sporą dawkę wiedzy w  nowoczesny, ale w przystępny sposób. – mówi Adam Wicher, dyrektor generalny Funzeum.

Na zwiedzających czekają m.in. multimedialne wystawy, których celem jest angażowanie zmysłów, pobudzanie wyobraźni i dostarczanie niezapomnianych przeżyć. Dla osób dojrzałych to dodatkowo ciekawa forma obcowania z nowoczesnymi, ale zaprezentowanymi w bardzo przystępny sposób rozwiązaniami technologicznymi.

Funzeum mieszczące się na Śląsku jest obecnie największym w Polsce obiektem edukacyjno-rozrywkowym oferującym multisensoryczne i interaktywne instalacje, inspirowane motywami kolorów i światła. To nietypowe muzeum zajęło 1. miejsce w tegorocznym ogólnopolskim konkursie Top Atrakcje 2022 w kategorii Nowości i odkrycia. Jest też jedną z polskich atrakcji, która przez sposób prezentacji wystaw pozwala na kreatywne spędzanie czasu łącząc pokolenia i dostarczając sporej dawki dobrej, wspólnej zabawy. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym, gdy odczuwamy spadek energii miejsce nasycone kolorami i różnymi źródłami światła, może pozytywnie wpływać na nasz nastrój.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest