Stadion Śląski gospodarzem wielkiego wydarzenia e-sportowego!

Stadion Śląski gospodarzem wielkiego wydarzenia e-sportowego!

6 grudnia 2022 Wyłączono przez redakcja

W przyszłym roku na Stadionie Śląskim odbędzie się Hussar Cup 2023, czyli przedsięwzięcie skupiające się na grze Counter Strike: Global Offensive i targach technologiczno–gamingowych, którego motywem przewodnim będzie husaria. Jak zapowiadają organizatorzy, ma to być największe e-sportowe wydarzenie w Polsce.

Wydarzenie zostało zainaugurowane podczas konferencji prasowej z udziałem radnego Sejmiku Województwa Śląskiego Rafała Kandziory, prezesa Stadionu Śląskiego Jana Widery oraz organizatorów – prezesa zarządu Inno Esport Dawida Mrachacza i pełnomocnika zarządu Adama Chysa.

Dziś e-sport to nie tylko dziedzina, którą interesuje się młode pokolenie, ale także coraz ważniejsza gałąź biznesu. Widząc jak branża rozwija się i jak dużą cieszy się popularnością, cieszę się ogromnie, że wydarzenie odbędzie się tutaj, na Stadionie Śląskim. Będzie to doskonała okazja, by na żywo oglądać zawodników, ale również wziąć udział w targach czy zobaczyć na własne oczy wystawę militariów wojskowych – mówił podczas konferencji prezes Jan Widera. – Jesteśmy jako Stadion Śląski gotowi na przyjęcie u nas tysięcy fanów widowiskowych rozgrywek komputerowych i mam nadzieję, że Hussar Cup 2023 cieszyć się będzie dużą popularnością, a niebawem Stadion Śląski stanie się polską, a może i europejską stolicą tej dyscypliny sportu – zaznaczył.

2022.12.01 Chorzow
Esport e-sport e sport
Konferencja prasowa Turnieju Hussar Cup 2023
N/z {persons}
Foto Lukasz Sobala / PressFocus

Również radny Sejmiku Województwa Śląskiego Rafał Kandziora wyraził zadowolenie, że takie wydarzenie odbędzie się w naszym regionie i podkreślił, że marszałek województwa Jakub Chełstowski chętnie wspiera tego typu inicjatywy, a Hussar Cup to bardzo nowoczesne i ciekawe przedsięwzięcie.

O szczegółach wydarzenia opowiedzieli przedstawiciele firmy Inno Esport, którzy mówili między innymi o tym, dlaczego zdecydowali się na jego organizację właśnie na Stadionie Śląskim. – Wybraliśmy to miejsce, ponieważ jest to największy obiekt sportowy w Polsce, zapewniający maksymalną ilość miejsc dla fanów, duże powierzchnie wystawowe na targi oraz rozległe tereny wokół do pomieszczenia wyjątkowych atrakcji, które zaplanowaliśmy – wyjaśnił pełnomocnik zarządu Adam Chys. Podkreślił przy tym, że będzie to pierwsza edycja wydarzenia, która ma dać początek nowemu miejscu na mapie światowego e-sportu.

Hussar Cup odbędzie się w pierwszy weekend września 2023 roku i będzie się składać z turnieju gry Counter Strike: Global Offensive, targów technologiczn-gamingowych, konferencji i panelów dyskusyjnych czy atrakcji na żywo. Wśród nich zaplanowano wioskę maszyn wojskowych oraz Polską Ligę Husarską, w ramach której kilkudziesięciu jeźdźców weźmie udział w różnego rodzaju rywalizacji. Jak zapowiadają organizatorzy, pula nagród w wysokości 1 mln $ ma przyciągnąć największe drużyny z całego świata i zapewnić rozgrywkę na najwyższym poziomie, a choć Hussar Cup odbędzie się Polsce, ma swoim zasięgiem objąć cały świat.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Więcej informacji na temat przedsięwzięcia można znaleźć na stronie http://hussarcup.com/.

Pierwszy grudnia tego roku przyniósł nie lada niespodziankę dla fanów e-sportu. Przy udziale krajowych mediów, w Centrum Konferencyjnym Stadionu Śląskiego odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono Hussar Cup 2023, którego wiodącym elementem będzie turniej w CS:GO z pulą nagród w wys. 1 miliona dolarów!  Motyw wydarzenia jest  zarówno ciekawy i nietypowy, bo jest nim polska husaria – zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce. W trakcie konferencji premierę miał film promujący wydarzenie, w który wystąpił Paweł „NAVAL” Mateńczuk (https://navalpolska.pl/) – weteran GROMu i obecnie autor poczytnych książek o tematyce wojskowej i survivalowej.

 

Jest to kolejna świetna wiadomość dla fanów esportu nie tylko z kraju, ale i z całego świata, tym bardziej że organizatorem wydarzenia jest niezależna, polska organizacja. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Śląskiego – Pana Jakuba Chełstowskiego. Oprócz rozgrywek w  CS:GO, które ugoszczą na Stadionie Śląskim światową czołówkę drużyn, organizatorzy planują m.in. następujące atrakcje: targi technologiczno – gamingowe, panele branżowe, wioskę militarną, rozgrywki Polskiej Ligi Husarskiej, zlot food trucków. Do części atrakcji wstęp będzie wolny.  Rozgrywki Hussar Cup (otwarte kwalifikacje) startują już 23 kwietnia 2023 i potrwają od 6 do 14 maja. Następnie odbędą się zamknięte kwalifikacje (1 czerwca – 31 lipca 2023 r.), zaś rozgrywana na Stadionie Śląskim w Chorzowie finały 1 – 3 września 2023 r.

Zarys harmonogramu Hussar Cup 2023 prezentuje się następująco:

Start sprzedaży powierzchni wystawowych: 1 lutego 2023 r.

Start sprzedaży biletów: 1 marca 2023 r.

Rozpoczęcie zapisów dla drużyn: 23 kwietnia 2023 r.

Otwarte kwalifikacje (2 weekendy):

23 – 24 oraz 29 – 30 kwietnia 2023 r.

6 – 7 oraz 13 – 14 maja 2023 r.

Zamknięte kwalifikacje (1 miesiąc): 1 czerwca – 31 lipca 2023 r.

Ogłoszenie listy 8 drużyn, które zagrają w finałach: 31 lipca 2023 r.

Przedstawienie tematów prelekcji na konferencje i panele branżowe: 15 sierpnia 2023 r.

Ceremonia otwarcia turnieju Hussar Cup: 1 września 2023 r.

Polska Liga Husarska: 2 września 2023 r.

Finałowy mecz i ceremonia zakończenia turnieju Hussar Cup: 3 września 2023 r.

Podsumowania i statystyki: 10 września 2023 r.

Jak podają organizatorzy, wydarzenie ma być największym wydarzeniem e-sportowym w kraju. Na potwierdzenie powyższego podają, że liczba miejsc na widowni finałów rozgrywek będzie wynosić ok. 11.000 miejsc siedzących, zaś samych odwiedzających wydarzenie spodziewają się ponad 300.000 osób w trakcie całego weekendu. Transmisje rozgrywek w CS:GO będą odbywać się w siedmiu językach. Natomiast głównym założeniem eventu jest popularyzacja e-sportu i aktywności na świeżym powietrzu, stąd połączenie go z atrakcjami niezwiązanymi z nim bezpośrednio. Niewątpliwie będzie to ciekawy sposób na spędzenie ostatniego weekendu wakacji.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest