Czym można zaskoczyć dziadka z okazji jego święta?

Czym można zaskoczyć dziadka z okazji jego święta?

19 stycznia 2023 Wyłączono przez redakcja

Już za kilka dni, 22 stycznia wypada Dzień Dziadka. Warto więc się zastanowić co możemy mu podarować z okazji jego święta tym bardziej, że postrzeganie współczesnego dziadka bardzo się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat.

Dziadkowe w dzisiejszych czasach to często osoby, które chcą pozostać aktywne w wieku dojrzałym i mają jeszcze sporo chęci, aby ciekawie spędzać czas i odkrywać nowe pasje.

Upominki wręczane na Dzień Dziadka to najczęściej słodycze, do których miłym dodatkiem są zazwyczaj laurki od wnuków. Jeśli jednak wnuki czas dzieciństwa i przygotowywania laurek mają już dawno za sobą, możemy rozważyć podarowanie dziadkowi upominku w formie przeżycia, zachęcającego do aktywności fizycznej czy rozwijania nowych zainteresowań. Może to być na przykład lekcja nordic walking pokazująca, że warto się zdrowo ruszać w każdym wieku. Z kolei dla dziadka, który jest wielbicielem gier logicznych i karcianych, dobrym pomysłem może okazać się kurs brydża, pozwalający poprawić pamięć i na dłużej zachować sprawność intelektualną. Takie zajęcia będą też doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości i miłego spędzenia czasu.

Można także zaskoczyć dziadka zabierając go na seans w grocie solnej, który jest nie tylko dobrą formą relaksu, ale także wspomaga leczenie różnych schorzeń. Warto także rozważyć upominek, który może zaowocować rozwojem dotychczasowego hobby lub znalezieniem nowego związanego na przykład z majsterkowaniem, fotografią czy muzyką.

W zależności od kondycji zdrowotnej dziadka można poszukać inspiracji na nietypową niespodziankę w formie przeżycia zarówno w formie udziału w stacjonarnych, wybranych warsztatach tematycznych, jak również w kursach online rozwijających zainteresowania bliskiej osoby.

Wybór atrakcji realizowanych obecnie online jest bardzo duży. Można wybierać w internetowych warsztatach i kursach, rozwijających m.in. zainteresowania plastyczne, muzyczne, fotograficzne czy kulinarne. Dlatego znając upodobania bliskiej osoby, można zaaranżować dla niej miłą niespodziankę bez potrzeby wychodzenia z domu. Możemy podarować w dzisiejszych czasach dziadkowi z okazji jego święta ciekawy prezent online i pomóc w jego realizacji od strony technicznej. – podpowiada Aleksandra Skrzyńska z serwisu Prezentmarzeń.

W ramach upominku, którym może być udział online w wybranym, tematycznym warsztacie, realizowanym za pośrednictwem internetu, seniorzy mają szansę skorzystać na przykład z nauki gry na różnych instrumentach czy choćby kursu fotografii, czyli realizować zainteresowania, które dotychczas wymagały bezpośredniego kontaktu z nauczycielem czy instruktorem.

Miłą niespodzianka są też zawsze upominki, które kojarzą się z wnukami. Może to być nie tylko zdjęcie wnuka czy wnuczki, ale także zaproszenie na profesjonalną, rodzinna sesję fotograficzną. Zdjęcia, które powstaną jako efekt takiej sesji będą dla dziadka wspaniałą pamiątką na długie lata.

Zarówno babcia, jak i dziadek odgrywają szczególną rolę przede wszystkim w życiu wnucząt, okazując im ciepło i kształtując rodzinną tożsamość. Czas z nimi spędzony jest dla dziecka wyjątkowo cenny, dlatego warto doceniać ich rolę i korzystając z okazji nadchodzącego święta, czyli Dnia Babci i Dnia Dziadka przygotować nietypową niespodziankę. Kwiaty i czekoladki są zawsze mile widziane, ale upominek w formie przeżycia może okazać się niezwykłą atrakcją i pozostawić wspaniałe wspomnienie na kolejne lata.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest