Dwa nowe radiowozy przekazane chorzowskiej policji

Dwa nowe radiowozy przekazane chorzowskiej policji

9 stycznia 2023 Wyłączono przez redakcja

Flotę chorzowskiej policji zasiliły dwa nieoznakowane radiowozy Hyundai i30. W poniedziałek 9 stycznia przed budynkiem Komendy Miejskiej, Prezydent Andrzej Kotala symbolicznie przekazał kluczyki na ręce Komendanta, mł. insp. dr Grzegorza Matuszka. Od teraz samochody będą służyć tym, którzy dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich.

W ostatnich dniach 2022 roku flotę chorzowskiej policji zasiliły dwa nieoznakowane pojazdy Hyundai i30. Każdy z nich kosztował 120 tys. zł. Zakup był finansowany po połowie przez Urząd Miasta w Chorzowie i Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

– Współpraca samorządu i policji trwa w naszym mieście od wielu lat. Zawsze staraliśmy się wspierać mundurowych przy okazji różnego rodzaju inwestycji – tak jak robimy to dziś. Mam nadzieję, że nowe radiowozy będą dobrze służyły policjantom, a to przełoży się na większe bezpieczeństwo w mieście – mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

– To pojazdy nieoznakowane, więc na co dzień będą z nich korzystać głównie policjanci z pionu kryminalnego. Ten zakup był w naszej komendzie bardzo potrzebny. Jestem pewien, że będą przez nas bardzo intensywnie wykorzystywane – zaznacza mł. insp. dr Grzegorz Matuszek, Komendant Miejski Policji.

 

źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest